Witam. Kobietaat 37. Od roku ból kolana przy wyproście i przy kucaniu. Opis TK kolana:zwężenie szero

2 odpowiedzi
Witam. Kobietaat 37. Od roku ból kolana przy wyproście i przy kucaniu. Opis TK kolana:zwężenie szerokośći szary lewego stawu kolanowego w przedziale przyśrodkowym. Zmiany zwyrodnieniowe pod postacią zagęszczanie struktury podchrzetnej powierzchni stawowej piszczeli.wjej części orzysrokdowej oraz zaostrzenia na krawędzi tej powierzchni. Drobne zaostrzenie wyniosłości miedzyklykciowej. Niewielkie zaostrzenia na krawędziach rzepki. W obrebie kości tworzących staw kolanowy liczne niewielkie ogniska osteoporozy widoczne w obrębie nasad. Zwiększona ilość płynu w obrębie stawu o grubości do 10 mm w obrębie zachylku nadrzepkowego. W obrębie dołu podkolanowego zbiornik płynowy o wymiarach 24x40x62mm w lacznosci ze stawem kolanowym. Bardzo proszę o opinię czy jest to bardzo poważny stan? Dodam cze czynnik reumatoidalny w normie kwas moczowy w normie anty ccp w normie. Czy taki opis może wskazywać na zzsk? Dodam że czasem łapią mnie bole w lewym pośladku promieniujące na całą nogę
Jest to stan do rehabilitacji. Pozdrawiam!

Zbieranie płynu wskazuje na stan zapalny. W przypadku dużych ilości tego płynu wykonuje się punkcję, mającą na celu jego redukcję. Zbierający się wysięk powoduje ból. Ból pośladka promieniujący po całej kończynie może mieć związek przyczynowo-skutkowy ze stawem kolanowym, lecz aby to stwierdzić powinna zalecam udać się do fizjoterapeuty specjalizującego w dziedzinie ortopedii. Najlepszym wyborem będzie fizjoterapeuta posługujący się Ortopedyczną Terapią Manualną, który spojrzy na Panią kompleksowo.