Witam jestem w 23tyg ciazy od jakiegos czasu czuje silny bol lewego posladka. Czasami jest tak mocny

4 odpowiedzi
Witam jestem w 23tyg ciazy od jakiegos czasu czuje silny bol lewego posladka. Czasami jest tak mocny ze ciezko mi chodzic. To moja druga ciaza przy pierwszej nic podobnego nie mialo.miejsca. prosze o porade.
Podczas ciąży dochodzi do szeregu zmian w układzie kostno-mięśniowo-stawowym kobiety. Nie tylko w obrębie miednicy. Zakładam że przed, w trakcie oraz po pierwszym porodzie nie miała Pani kontaktu z fizjoterapeutą co skutkować może aktualnymi objawami. Nie wszystkie zmiany po ciąży, fizjologicznie się cofają co stwarza warunki do występowania np. dysfunkcji miednicy co może objawiać się bólem w pośladku, boku lub promieniować aż do nogi. W związku z tym, iż ciąża to proces rozwojowy problemy bólowe mogą nawracać z różną intensywnością. Objawy jakie Pani opisuje ma dosyć duża grupa ciężarnych. Na szczęście można sobie z nimi łatwo poradzić stosując terapię manualną. Zapraszam do gabinetu.

Witam serdecznie.
Fakt że w pierwszej ciąży nic podobnego się nie działo nie musi byc żadnym wykładnikiem. W czasie ciąży dochodzi do zmian hormonalnych wpływających na rozluźnienie więzadeł. Ból może wynikać własnie z rozluźnienia więzadeł stawu krzyżowo biodrowego który już w tym tygodniu ciąży zmienia się by odpowiednio dziecko mogło się układać w macicy a później by było odpowiednio przygotowane do porodu. Polecam skontaktować się z fizjoterapeutą uroginekologicznym w Pani okolicy. Powinien określić dokładną przyczynę dolegliwości i dać zalecenia jak się z nimi uporać.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Witam,
Dziekuje za to pytanie.
Ciaza to piekny czas aczkolwiek wystepuje w niej szereg zmian. Waznym hormonem, ktory przygotowuje Nas kobiety do porodu jest relaksyna rozluznia miesnie, wiezadla, sciegna. Sylwetka naszego ciala pomalu sie zmienia na skutek tego oraz stale rosnacego brzuszka. Srodek ciezkosci przesuwa sie do przodu przez co zwieksza sie lordoza ledzwiowa. Objawy jakie Pani opisuje moze swiadczyc o przeciazeniu odcinka.ledzwiowego kregoslupa. Warto udac sie do fizjotetapeuty zajmujacego sie.kobietami w ciazy:) Poprzez prace manualna rozluzni miesnie, a takze pokieruje jakie cwiczenia powinna Pani wykonywac w domu.
Serdecznie zapraszam i Pozdrawiam!
Dzień dobry. Podczas ciąży położenie środka ciężkości ciała zmienia się, co doprowadza do silnego zaangażowania mięśni pleców oraz pośladków. W takiej sytuacji polecam udać się do fizjoterapeuty, który za pomocą terapii manualnej rozluźni napięte struktury oraz poinstruuje Panią w jaki sposób wykonywać odpowiednie ćwiczenia.