Witam jestem w 23tyg ciazy od jakiegos czasu czuje silny bol lewego posladka. Czasami jest tak mocny ze ciezko mi chodzic. To moja druga ciaza przy pierwszej nic podobnego nie mialo.miejsca. prosze o porade.
 Jakub Ślachetka
Jakub Ślachetka
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Inowrocław
Podczas ciąży dochodzi do szeregu zmian w układzie kostno-mięśniowo-stawowym kobiety. Nie tylko w obrębie miednicy. Zakładam że przed, w trakcie oraz po pierwszym porodzie nie miała Pani kontaktu z fizjoterapeutą co skutkować może aktualnymi objawami. Nie wszystkie zmiany po ciąży, fizjologicznie się cofają co stwarza warunki do występowania np. dysfunkcji miednicy co może objawiać się bólem w pośladku, boku lub promieniować aż do nogi. W związku z tym, iż ciąża to proces rozwojowy problemy bólowe mogą nawracać z różną intensywnością. Objawy jakie Pani opisuje ma dosyć duża grupa ciężarnych. Na szczęście można sobie z nimi łatwo poradzić stosując terapię manualną. Zapraszam do gabinetu.

mgr Robert Hetman
mgr Robert Hetman
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Poznań
Witam serdecznie.
Fakt że w pierwszej ciąży nic podobnego się nie działo nie musi byc żadnym wykładnikiem. W czasie ciąży dochodzi do zmian hormonalnych wpływających na rozluźnienie więzadeł. Ból może wynikać własnie z rozluźnienia więzadeł stawu krzyżowo biodrowego który już w tym tygodniu ciąży zmienia się by odpowiednio dziecko mogło się układać w macicy a później by było odpowiednio przygotowane do porodu. Polecam skontaktować się z fizjoterapeutą uroginekologicznym w Pani okolicy. Powinien określić dokładną przyczynę dolegliwości i dać zalecenia jak się z nimi uporać.
Pozdrawiam
Robert Hetman

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.