Witam jestem w 23tyg ciazy od jakiegos czasu czuje silny bol lewego posladka. Czasami jest tak mocny ze ciezko mi chodzic. To moja druga ciaza przy pierwszej nic podobnego nie mialo.miejsca. prosze o porade.
mgr Jakub Ślachetka
mgr Jakub Ślachetka
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Inowrocław
Podczas ciąży dochodzi do szeregu zmian w układzie kostno-mięśniowo-stawowym kobiety. Nie tylko w obrębie miednicy. Zakładam że przed, w trakcie oraz po pierwszym porodzie nie miała Pani kontaktu z fizjoterapeutą co skutkować może aktualnymi objawami. Nie wszystkie zmiany po ciąży, fizjologicznie się cofają co stwarza warunki do występowania np. dysfunkcji miednicy co może objawiać się bólem w pośladku, boku lub promieniować aż do nogi. W związku z tym, iż ciąża to proces rozwojowy problemy bólowe mogą nawracać z różną intensywnością. Objawy jakie Pani opisuje ma dosyć duża grupa ciężarnych. Na szczęście można sobie z nimi łatwo poradzić stosując terapię manualną. Zapraszam do gabinetu.

mgr Robert Hetman
mgr Robert Hetman
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Poznań
Witam serdecznie.
Fakt że w pierwszej ciąży nic podobnego się nie działo nie musi byc żadnym wykładnikiem. W czasie ciąży dochodzi do zmian hormonalnych wpływających na rozluźnienie więzadeł. Ból może wynikać własnie z rozluźnienia więzadeł stawu krzyżowo biodrowego który już w tym tygodniu ciąży zmienia się by odpowiednio dziecko mogło się układać w macicy a później by było odpowiednio przygotowane do porodu. Polecam skontaktować się z fizjoterapeutą uroginekologicznym w Pani okolicy. Powinien określić dokładną przyczynę dolegliwości i dać zalecenia jak się z nimi uporać.
Pozdrawiam
Robert Hetman

mgr Łukasz Skrzypkowski
mgr Łukasz Skrzypkowski
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Szczecin
Witam, dolegliwości o których Pani pisze dotyka niestety wiele kobiet w ciąży( niezależnie czy jest ona 1 czy kolejna) Wynika to ze zmian w gospodarce hormonalnej zachodzącej w tym okresie które mają za zadanie przygotować organizm kobiety do porodu. Zmiany te wpływają dość często niekorzystnie na układ czynnościowy . W celu usunięcia dolegliwości rekomenduje wizytę w gabinecie fizjoterapeutycznym. Pozdrawiam, Łukasz

 Agnieszka Mieteń (Żochowska)
Agnieszka Mieteń (Żochowska)
Fizjoterapeuta
Warszawa
Witam,
Dziekuje za to pytanie.
Ciaza to piekny czas aczkolwiek wystepuje w niej szereg zmian. Waznym hormonem, ktory przygotowuje Nas kobiety do porodu jest relaksyna rozluznia miesnie, wiezadla, sciegna. Sylwetka naszego ciala pomalu sie zmienia na skutek tego oraz stale rosnacego brzuszka. Srodek ciezkosci przesuwa sie do przodu przez co zwieksza sie lordoza ledzwiowa. Objawy jakie Pani opisuje moze swiadczyc o przeciazeniu odcinka.ledzwiowego kregoslupa. Warto udac sie do fizjotetapeuty zajmujacego sie.kobietami w ciazy:) Poprzez prace manualna rozluzni miesnie, a takze pokieruje jakie cwiczenia powinna Pani wykonywac w domu.
Serdecznie zapraszam i Pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.