Jestem rocznikiem 08 i podczas ściągania łańcuszka przejechałem po szyi i wyczułem dziwne zg

3 odpowiedzi
Jestem rocznikiem 08 i podczas ściągania łańcuszka przejechałem po szyi i wyczułem dziwne zgrubienie. Tak jakby na środku szyi. Również ostatnio mam częstą chrypkę oraz piszczący głos jakby ucznia klasy. Za każdą odpowiedź z góry dziękuję
Pozdrawiam =-)
Witam.
Odczuwane przez pana dyskomfort wymaga diagnostyki obrazowej. Proszę o jak najszybsze zgłoszenie się do laryngologa. Powinna być wykonana endoskopia.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana.
Zawsze pierwsze kroki kierujemy do lekarza pierwszego kontaktu. Ten lekarz wykona wstępne badania i/ lub zleci kontakt z właściwym specjalistą np. : laryngologiem, czy także z lek. foniatrą.
Lekarz laryngolog lub foniatra po specjalistycznym badaniu i diagnozie często kieruje pacjenta do neurologopedy oczywiścia, jak widzi ku temu zasadność terapeutyczną.
Pozdrawiam Małgorzata Byczyńska
Dzień dobry!
W pierwszej kolejności warto zgłosić się do laryngologa lub foniatry. Przeprowadzi on niezbędne badania w celu znalezienia przyczyny zaburzeń. Specjalista może zalecić terapię u logopedy lub rehabilitanta zaburzeń głosu. Warto na taką wizytę przyjść z całą dokumentacją medyczną od lekarza specjalisty, aby w prawidłowy sposób postawić diagnozę i zaprogramować indywidualny program terapii dla pacjenta.