Witam. Jestem po dwóch poronieniach, pierwsze w 21 tyg drugie w 19. Przy drugim poronieniu mam nap

1 odpowiedzi
Witam.
Jestem po dwóch poronieniach, pierwsze w 21 tyg drugie w 19. Przy drugim poronieniu mam napasane jako rozpoznanie ze szpitala: poronienie konstelacja konfliktowa Rh. Informowałam lekarza ze z partnerem mamy konflikt serologiczny a mimo to po krwawieniu w ciąży w 10 tyg nie dostałam zastrzyku z immunoglobulina, i czy dlatego poroniłam w drugiej ciąży ? W pierwszym poronieniu podejrzewam ze to samo było tyle ze lekarz prowadzący ciąże ukrywał fakty takie jak grupa krwi dziecka i twierdził ze dziecko zmarło bez powodu. Czy po krwawieniu w ciąży powinnam była dostać zastrzyk. Dodam jeszcze ze przy trzech pierwszych ciążach urodziłam zdrowe dzieci ale wtedy w czasie ciąży nie miałam żadnych krwawień jak przy ciążach które poroniłam.
 Bogumiła Karpankiewicz - Szkarłat
Ginekolog, Seksuolog
Bochnia
Witam. Trzeba zrobić grupę krwi męża oraz Twoją. Należy u Ciebie zrobić dokladny odizyn Coombsa Twój ginekolog wie co zrobić i gdzie cię skierować. Jeżeli masz Rh minus to powinnaś otrzymać immunoglobulinę w 10 tyg ciąży, gdy krwawiłaś. W Warszawie była Poradnia Konfliktu Serologicznego, w której ewentualnie powinnaś być prowadzona w ciąży, gdy będzie potwierdzony konflikt serologiczny. Można wcześniej urodzić zdrowe dzieci, a potem są objawy konfliktu

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.