Witam. Jestem po dwóch cesarskich cięciach, trzecie przedemna. Przy pierwszej wkuwali się 4 razy w k

1 odpowiedzi
Witam. Jestem po dwóch cesarskich cięciach, trzecie przedemna. Przy pierwszej wkuwali się 4 razy w kręgosłup przez co leżałam ponad miesiąc z ogromnymi bólami głowy i kręgosłupa, przy drugim cięciu również dostałam zastrzyk w kręgosłup lecz mnie nie znieczulilo, brzuch został rozcięty na żywca i dopiero potem mnie uśpili, teraz lekarz nie zgadza się na narkozę pomimo komplikacji przy dwóch porodach, czy mimo to mogę żądać narkozy ? Od tamtej pory miewam bóle kregoslupa. Chce uniknąć stresu, że znieczulenie znów nie zadziała.
Witam
Znieczulenie podpajęczynówkowe to znieczulenie z wyboru przy planowym rozwiązaniu ciąży przez cięcie cesarskie. Jeżeli jednak pani kategorycznie odmówi takiego znieczulenia a jednak stan po dwóch CC będzie zapewne mocnym argumentem by tą ciążę rozwiązać także w ten sposób to w ostateczności trzeba będzie zrobić to w znieczuleniu ogólnym. Ostateczna decyzja na co się Pani zgodzi lub nie należy do Pani. Proszę tylko pamiętać że znieczulenie ogólne w jakimś stopniu zawsze wpływa na dziecko i wykonujemy je raczej w przypadkach gdzie albo nie ma czasu albo z uwagi na inne problemy musimy tak zrobić. Mam nadzieję że trochę pomogłem. Pozdrawiam