Witam, jestem nieco ponad 7 tygodni po zwichnięciu rzepki. Przemieściła mi się ona do zewnątrz. Do

2 odpowiedzi
Witam,
jestem nieco ponad 7 tygodni po zwichnięciu rzepki. Przemieściła mi się ona do zewnątrz.
Dopiero od około tygodnia "odstawiłem" wózek i zacząłem poruszać się o balkoniku. Na dalszą część rehabilitacji i pełnego powrotu do zdrowia, a być może także do wypraw np. w góry, do lasu chciałbym mieć jakieś zabezpieczenie, aby podobna sytuacja się nie przydarzyła.
Chciałbym kupić jakiś stabilizator, ale niestety nie wiem co wybrać, a w intrenecie jest tego pełno. Na pewno chciałbym, żeby stabilizator miał miejsce na rzepkę, tak aby ją przytrzymywał w żądanym miejscu. No i tego też jest sporo, mniejsze miejsce na rzepkę, większe... Nic innego (np. szyny z zegarem) nie jest mi potrzebne - nogą ruszam niemal w pełnym zakresie, poza mocnym zgięciem - mała opuchlizna jeszcze się utrzymuje.
Proszę o poradę co wybrać...
Dzień dobry,

Aby mógł Pan powrócić do pełnej formy niezbędna będzie intensywna rehabilitacja w celu przywrócenia utraconych funkcji kończyny i pozostałych partii ciała mogących stanowić ryzyko powtórnego urazu. Proszę także upewnić się, że nie doszło do masywnych uszkodzeń strukturalnych w okolicy stawu kolanowego wykonując dodatkowe formy diagnostyki - USG i/lub rezonans magnetyczny (RM/MRI).

Pozdrowienia,
Tomasz Kuligowski

Witam, zamiast stabilizaotra dynamiczny taping okolicy rzpeki? bez wizyty stacjonarnej jest mi ciężko rekomendować leczenie, bez badania Pacjenta.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Wojciech Szulborski
fizjoterapeuta
Sugeruję wizytę: Kinesiotaping - 85 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.