Witam, jestem mężczyzną, mam 32 lata. Bardzo proszę o odpowiedź co może być powodem niżej opisanych

1 odpowiedzi
Jestem mężczyzną, mam 32 lata.
Bardzo proszę o odpowiedź co może być powodem niżej opisanych objawów.

Ponad rok temu pojawił się ostry ból w prawym boku klatki piersiowej o charakterze kłującym nasilający się podczas wdechu.
Trafiłem na SOR, w badaniach sporo podniesione WBC, rtg klatki piersiowej bez zmian, diagnoza - nieokreślona neuralgia, leczenie - aponaproxen przez 2 tygodnie. Na kilka dni po zdarzeniu pojawiła się duszność podczas wdechu i ból się utrzymywał, byłem u lekarza w przychodni który podejrzewał ból opłucnowy i zapisał antybiotyk na 14 dni. Po takim leczeniu ból stopniowo ustępował ale trwał ponad miesiąc, natomiast problemem jest duszność która od tamtej pory pozostała do teraz. Przed ten rok wykonałem sporo badań m.in. kilka razy rtg klatki piersiowej, spirometria z próbą rozkurczową (2 razy) morfologia pełna, elektrolity, próby wątrobowe, lipidogram, troponina, d-dimery, ferrytyna, b12, d3. echo serca (2 razy) holter (2razy) próba wysiłkowa na bieżni, HRTC klatki piersiowej (bez kontrastu). Wszystkie wyniki bez większych odchyleń od normy.
Czekam jeszcze na wyniki alergologiczne panel wziewny Ige.
Duszności ostatnie tygodnie się nasiliły szczególnie gdy jestem dłużej w pozycji leżącej, wybudzają mnie w nocy ze snu, muszę wstać lub usiąść na dłuższy czas żeby się poprawiło, występują 24godz/dobę momentami z większym nasileniem wtedy zaczynam odczuwać niepokój. Dodam że od kilku dni posiadam pulsoksymetr i sprawdzam saturacje w różnych momentach która przeważnie wynosi 94-98%
Jest to na tyle uciążliwe że nie mogę już normalnie funkcjonować, pracować, żyć...
Proszę o pomoc, co mogę jeszcze zrobić aby znaleźć przyczynę duszności? (czy może w ten sposób objawiać się zatorowość płucna?)
Skoro wszystkie badania wychodzą w normie a dolegliwości utrzymują się należy pomysleć o psychogennym podłożu zaburzeń. Zaleciłabym wizytę u psychiatry-podane dolegliwości moga być formą zaburzeń lękowych, do rozważenia również terapia psychologiczna.Powodzenia

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.