Witam,jestem kobietą. Od 9 lat jestem mezatką. Pisze w sprawie mojego męża. Myślę tzn tak mi się wyd

3 odpowiedzi
Witam,jestem kobietą. Od 9 lat jestem mezatką. Pisze w sprawie mojego męża. Myślę tzn tak mi się wydaje że mój mąż choruje na mitomanie gdyż jest dorosłym człowiekiem a zmyślą niestorzone rzeczy i historie dodatkowo zaczął nadużywać alkoholu . Pochodzi z rodziny patologicznej .Jego ojciec też był alkoholikiem do tego bil i szykanował mojego męża. Bardzo chce mu pomóc. Co powinnam zrobić aby zmienił swoje zachowanie.
Dzień dobry! Warto szczerze porozmawiać o tym co się dzieje, zaproponować pomoc i zasugerować wsparcie psychoterapeutyczne - najlepiej indywidualne. Rozumiem, że Pani mąż jest osobą, która w swoim życiu doświadczyła traumatycznych wydarzeń i mogą one wpływać na obecne funkcjonowanie. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Do odpowiedzi, która już padła, dodam, że Pani też może zgłosić się po wsparcie. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy okazuje się, że osoba której dotyczy problem alkoholowy nie chce lub nie jest gotowa podjąć leczenia. W bliskich relacjach ciężko oddzielić problemy czy trudności jednej osoby od drugiej i zwykle każdy cierpi w tym na swój sposób. Jeśli choć jedna osoba w związku lub w rodzinie uzyska profesjonalne wsparcie - zwiększa to szansę na znalezienie rozwiązania lub podjęcie właściwego leczenia.
Droga Autorko, przede wszystkim wielkie i szczere gratulacje dla Ciebie za otwartość i szczerość przed samą sobą. Wbrew pozorom zobaczenie tych wszystkich problemów i stanięcie z nimi oko w oko to ogromny krok. Najważniejsze jest zweryfikowanie jak dużą świadomością swoich trudności odznacza się Twój mąż. Możliwe, że stara się nie zauważać pewnych sygnałów które występują w waszym życiu. Tutaj rozmowa i sposób jej przeprowadzenia jest niezwykle ważny. Sama najlepiej znasz swojego partnera, przez co wiesz na co jest wrażliwy. Należy spokojnie, łagodnie ale i z pewną dozą stanowczości przekazać mu swoje obawy. Skup się na nim - zasygnalizuj, że zależy Ci na jego zdrowiu zarówno fizycznym jak i psychicznym, podkreśl że martwisz się o niego i chcesz mu pomóc. To powinno dać mu poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia. Kolejnym krokiem będzie zaproponowanie terapii. Twoje wsparcie to jedno ale tutaj przyda się profesjonalna pomoc psychologiczna. Grupy AA mogą być tutaj dobrym startem ale jeśli mąż ma obiekcje przed takim pomysłem, terapia indywidualna czy grupowa powinna równie dobrze zdać egzamin. Pomyśl także o sobie. Wsparcie psychologiczne dla Ciebie to również ważny aspekt abyś mogła dawać odpowiednie wsparcie partnerowi ale także nauczyła się dbać o siebie w tej sytuacji. Jesteś ważną częścią tego procesu więc Twoje zdrowie psychiczne powinno być traktowane jak najlepiej.

Życzę Wam wszystkiego co najlepsze i mam nadzieje, że trafcie na naprawdę dobrych specjalistów!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.