Witam Jakiś czas temu miałem kolizje chyba będzie 3 tygodnie. Od tego czasu przy ruszaniu głową bol

2 odpowiedzi
Witam
Jakiś czas temu miałem kolizje chyba będzie 3 tygodnie. Od tego czasu przy ruszaniu głową boli mnie kark. Przy kręceniu prawo lewo słabo jednak przy zginaniu i odginaniu do tyłu już mocniej. czy wystarczy wizyta u masażysty czy potrzeba fizjoterapeuta/ortopeda.
Nadmienię ze jednocześnie prawdopodobnie wybiłem sobie 2 palce w stopie (krwiak pojawił się od razu objął wszystkie palce i połowę stopy. zszedł po 3 dniach. od tego czasu została opuchlizna. niestety przy chodzeniu jeszcze czuje palce.

Trzeba coś z tym robić czy samo przedzie
z góry dzięki za info
Dzień dobry Panu,
kolizje/wypadki drogowe w skrajnych przypadkach obarczone są ryzykiem doznania urazu typu Whiplash (uraz smagnięcia biczem), czyli w skrócie-uszkodzenie lig. transversum. Jest to bardzo ważne więzadło w górnej części odcinka szyjnego kręgosłupa. Jego uszkodzenie jest niebezpieczne nawet dla życia człowieka. Nie twierdzę, że u Pana właśnie to więzadło uległo uszkodzeniom, niemniej jednak w swojej praktyce zawodowej podczas wizyty pacjenta po urazie komunikacyjnym ZAWSZE przed rozpoczęciem terapii wykonuję testy bezpieczeństwa dla struktur w odcinku szyjnym, m.in. dla więzadła, o którym wspomniałem. Odpowiadając na pana pytanie, zalecam udać się na wizytę do gabinetu fizjoterapeuty, który wykona testy bezpieczeństwa. Jeśli ich wynik będzie ujemny, to nie stoi nic na przeszkodzie aby wdrożyć celowaną terapię. Jeśli problem nie będzie zbyt skomplikowany będzie mógł pan pójść nawet do masażysty. Pierwsza wizyta powinna odbyć się u specjalisty, tj. fizjoterapeuta lub ortopeda.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta) - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Polecam udać się do fizjoterapeuty, wtedy będzie znacznie większa szansa na ustąpienie dolegliwości. Pozdrawiam!