Witam jakieś 3 miesiące temu złapał mnie skurcz w pośladku następnego dnia czułam już potworny ból w

3 odpowiedzi
Jakieś 3 miesiące temu złapał mnie skurcz w pośladku następnego dnia czułam już potworny ból w nim. Nie mogłam leżeć na wznak ani wyprostować tej nogi a już o przekręceniu się w łóżku na inny bok mogłam zapomnieć. Pośladek był mocno spięty co utrudniało wyjście z auta siedzenie również sprawiało ból po masażu w miarę odpuścił ale nadal bolał. Miałam również skurcze jakby ktoś pociągnął mnie za ścięgno w pośladku. Postanowiłam zacząć to rozciągać ponieważ jestem osobą aktywna fizycznie to rzadko po treningu rozciągałam się. Ból trochę się zmniejszył ale nie ustąpił. Jest to uciążliwe bo ciężko rano założyć mi skarpetke na jedną nogą lub but. Co dziwne jak Tobie trening nie boli pośladek w ogóle. Gdy jest spięty ból praktycznie nieodczuwalny za to gdy jest rozluźniony wtedy dokucza. Czy muszę się udać do lekarza czy do fizjoterapeuty?
Najlepiej do fizjoterapeuty. Zbada, wykona terapie co powinno przynieść ulgę i zaleci konkretne cwiczenia aby problem nie nawracał. Tak duże skorcze same z siebie się praktycznie nie zdarzają . Trzeba zbadać cały rejon miednicy i kończyn dolnych i znaleźć przyczyne. Zapraszam.

Do ortopedy, który wykona usg lub do fizjoterapeuty, który wykona usg. Najpierw dobra diagnoza co i dlaczego się stało.
Witam. Zalecam wizytę u fizjoterapeuty, który postawi dokładną diagnozę oraz przygotuje od razu odpowiednią terapie. Opisywane objawy wskazują na dyskunkcje, zbyt duże napięcie mięśni miednicy, kończyny dolnej. Możliwe złe ustawienie miednicy, która powoduje dysproporcje w napięciu mięśni. Należy znaleźć przyczynę powstawania skurczy oraz się ich pozbyć. Pozdrawiam