Witam, Jak radzić sobie z wieczornym/nocnym lękiem separacyjnym u 6 miesięcznego niemowlaka? Córka

1 odpowiedzi
Witam,
Jak radzić sobie z wieczornym/nocnym lękiem separacyjnym u 6 miesięcznego niemowlaka?
Córka w dzień może zostać z każdym natomiast wieczorem nie chce ani żeby mąż ja nakarmił, ani uspił. Czy fakt, że mąż dwa razy w tygodniu zabiera córkę na 4 godziny do teściowej potęguje ten lęk? Córka wtedy zachowuje się normalnie, nie płacze, nie marudzi.
Czy kiedyś to minie bo chciałabym żeby była nauczona zasypiać z kimś innym niż ja , bo będzie problem jeśli zajdzie potrzeba żeby została wieczorem z tatą.
Mąż w ciągu dnia się nią zajmuje i nie ma problemu. Zostanie z nim lub z moja mama, natomiast wieczorem jedyna osoba, która może ja uśpić i nakarmić jestem ja.
W pierwszych dwóch latach życia warto dbać o to, by być w odpowiedzi na przywołanie dziecka, poczucie bezpieczeństwa przełoży się na jego całe życie. Natomiast opisuje Pani potrzebę nauczenia dziecka umiejętności samodzielnego usypiania i jest to do stopniowego wypracowywania już nawet w pierwszym roku życia. Warto jednak zaczerpnąć wiedzy u psychologa specjalizującego się w poradnictwie dotyczącym snu dzieci, tak, aby zaplanować uczenie tej umiejętności bez krzywdy dla dziecka. Aktualnie można korzystać również ze wsparcia w postaci telemedycyny.