Witam i proszę o porade. M lat 35 Badanie MR odcinka L-S kręgosłupa wykonane w sekwencji T1 i T2 za

2 odpowiedzi
Proszę o porade. M lat 35
Badanie MR odcinka L-S kręgosłupa wykonane w sekwencji T1 i T2 zależnych w tym Stir.
Niewielkie lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego z nieco poziomym ustawieniem kości
krzyżowej.
Na poziomie od L4-S1 zaznaczone zwyrodnienia z obniżoną intensywnością sygnału w obrazach T2
zależnych krążków m-k - zmiany degeneratywne.
Na poziomie L4-L5 centralno-dwuboczna protruzja krążka m-k na głębokość do 3,5 mm.
Na poziomie L5-S1 umiarkowanie zwężona przestrzeń m-k z centralno-dwuboczną protruzją krążka
m-k na głębokość do 3,5 mm oraz obustronnie zwężone otwory m-k z pewną ciasnotą dla prawego
korzenia nerwowego (zmiany zwyrodnieniowo-krążkowe).
W trzonie L1 naczyniak średnicy 12 mm.
Pozostałe otwory m-k wolne.
Stożek rdzeniowy nieuciśnięty o prawidłowej intensywności sygnału, bez zmian ogniskowych.
Czy to może powodować ciągłe uczucie jakby zakwasów od kolan do stóp czasem ud,
Dzień dobry! Ciężko się odnieść bezpośrednio do zapytania. Naczyniak który jest musi być poddany kontroli lekarskiej. Natimaist jeśli chodzi o to uczucie w kończynach dolnych to tak może być powodem kręgosłup. ALE jednocześnie przyczyna może leżeć np. w Samym dole podkolanym. Aby JEDNOZNACZNIE znaleźć przyczynę problemu musi Pan odbyć wizytę u Fizjoterapeuty. Pozdrawiam! Michał Mucha

Na podstawie samego rezonansu nie można stawiać diagnozy. Musi udać się Pan do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, aby podczas wizyty Pana przebadał całościowo i wtedy będzie szansa na wyjaśnienie przyczyn. Pozdrawiam!