Witam, ginekolog kazała mi nakleić pierwszy plaster Evra, przy zmianie z tabletek na plastry, w dniu

1 odpowiedzi
Witam, ginekolog kazała mi nakleić pierwszy plaster Evra, przy zmianie z tabletek na plastry, w dniu, w którym miałam zażyć 1 tabletkę Atywia Daily, teraz przeczytałam że powinnam to zrobić 24 h po 1 krwawieniu z odstawienia. Plaster już naklejony. Chcę zapytać czy ma to duże znaczenie w organizmie oraz przez jaki czas teraz dodatkowo się zabezpieczać.
Witam,

Zmiana formy antykoncepcji z tabletek na plastry antykoncepcyjne, jak w Pani przypadku z Atywia Daily na Evra, może budzić wiele pytań dotyczących sposobu przeprowadzenia tej zmiany oraz wpływu na skuteczność antykoncepcyjną.

Zalecenie naklejenia pierwszego plastra Evra w dniu, w którym miała Pani zażyć pierwszą tabletkę z nowego opakowania Atywia Daily, jest jedną z akceptowalnych metod zmiany metody antykoncepcji, która powinna zapewnić ciągłość ochrony antykoncepcyjnej bez konieczności dodatkowego zabezpieczania. Ta metoda jest często rekomendowana, aby uniknąć przerwy w ochronie antykoncepcyjnej i utrzymać stabilne stężenia hormonów.

Jeśli chodzi o informację dotyczącą rozpoczęcia stosowania plastra 24 godziny po pierwszym krwawieniu z odstawienia, może to dotyczyć innej sytuacji lub alternatywnego sposobu zmiany metody antykoncepcyjnej, który również może być stosowany, ale niekoniecznie musi być jedynym lub zalecanym sposobem w Pani indywidualnym przypadku.

W Pani sytuacji, jeśli lekarz zalecił naklejenie plastra w dniu, w którym miała Pani rozpocząć nowe opakowanie tabletek, i postąpiła Pani zgodnie z tymi zaleceniami, prawdopodobnie nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczania się. Jednak w praktyce medycznej często stosuje się zasadę zachowania dodatkowej ostrożności, zwłaszcza w pierwszym tygodniu nowej metody antykoncepcyjnej, aby zminimalizować ryzyko niechcianej ciąży.

Dla pełnej pewności i spokoju ducha, sugerowałbym skontaktowanie się z lekarzem, aby potwierdzić, czy w Pani przypadku istnieje potrzeba stosowania dodatkowych środków ochronnych i jeśli tak, przez jaki czas. Każdy przypadek jest indywidualny, a lekarz prowadzący, znający Pani historię medyczną i aktualny stan zdrowia, będzie mógł udzielić najbardziej precyzyjnych i dostosowanych do Pani potrzeb zaleceń.

Jeśli ma Pani jeszcze jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, jestem tutaj, aby pomóc.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.