Witam, dwa dni temu byłam u psychiatry przepisała mi lek na lęki Escipram, przez 4 do 6 dni mam brać

1 odpowiedzi
Witam, dwa dni temu byłam u psychiatry przepisała mi lek na lęki Escipram, przez 4 do 6 dni mam brać dawkę 5mg później zwiększyć do 10mg. Pani doktor mówiła mi że przez pierwsze kilka dni mogą pojawić się bóle głowy i brak apetytu ale gdy wczoraj wzięłam przypisaną dawkę byłam trochę bardziej otępiona i miałam stan podgorączkowy po około godzinie temperatura ustąpiła dzisiaj zażyłam leki i znowu to samo. Czy to jest powód do niepokoju czy po prostu organizm musi się przystosować do leku? Dodaję że strasznie się boję brać jakichkolwiek leków i ze stresu dostałam biegunki.
Przez pierwszy tydzień do dwóch tygodni mogą pojawiać się takie objawy, zwłaszcza jeśli towarzyszy im lęk przed lekiem :). Zaniepokoić powinna panią gorączka powyżej 38 stopni nie reagująca na leki. Escitalopram jest jednym z lepiej tolerowanych i bezpieczniejszych lekow