Witam!! wiek 29 waga 106kg 186cm wzrostuTrenuje zapasy, jakieś 2miesiace temu podczas tre

1 odpowiedzi
Witam!!
wiek 29 waga 106kg 186cm wzrostu
Trenuje zapasy, jakieś 2miesiace temu podczas treningu (właściwie po) poczułem
bol w kolanie, ktory utrudniał chodzenie. Ból praktycznie znikł, aczkolwiek teraz gdy za mocno przeprostuje noge, odczuwam jakby ukłucie w kolanie.
Proszę powiedzieć czy to coś poważniejszego? Nadaje się do operacji?
O to wynik rezonansu:

Badanie MR stawu kolanowego prawego w obrazach T1, T2, PD zależnych w 3-ch płaszczyznach
Chrząstka stawowa przedziału przyśrodkoweg o równych zarysach
Łąkotka przyśrodkowa zachowanej wysokości bez szczeliny pęknięcia
więzadło poboczne przyśrodkowe zachowanej ciągłości z cechami obrzęku włókien w częsci
przedniej na poziomie przyczepu udowego . Obszar obrzęku przechodzi do przodu obejmujac
troczek przyśrodkowy.
więzadła krzyżowe o zachowanej ciągłości. Niewielka ilość płynu i obrzęk na poziomie przyczepu
dalszego ACL
Nie wykazano zmian w zakresie łąkotki bocznej. Chrząstka przedziału bocznego o gładkich
zarysach
w stawie rzepkowo-udowym:
Ustawienie rzepki w stawie prawidłowe.
Chrząstka rzepki jednorodna o równych zarysach, bez ubytków.
Niewielka ilość płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej
W przynasadzie kości udowej drobna 11x8mm zmiana o charakterze enchondroma
w opisie rezonansu brak wskazań do operacji, jednakże nie wszystkie opisy są idealne... prawdopodobna przyczyna dolegliwości to zrosty i zwłóknienia w błonie maziowej w kolanie, w wyniku intensywnego uprawiania sportu; w celu zaproponowania leczenia konieczne jest obejrzenie obrazów z badania rezonansem na płycie oraz badanie fizykalne kolana podczas konsultacji ortopedycznej