Witam.dnia 15.12.2017 r.miałem operację przepukliny pachwinowej z założoną siatką .Dnia 03.01.2018 r

5 odpowiedzi
Witam.dnia 15.12.2017 r.miałem operację przepukliny pachwinowej z założoną siatką .Dnia 03.01.2018 r.zdjęto mi szwy ale ciągle mam wyciek płynu z rany .Czy to jest normalne,czy wszystko jest w porządku?
Proponuję wykonać USG pachwiny czy nie ma zbiorika płynowego-starego krwiaka w ranie Pozdrawiam P.Orlicki

proponuję wizytę w Poradni Chirurgicznej.
Zakładać opatrunki nasączone Rivanolem.
Po usunięciu szwów a zatem w momencie kiedy rana pooperacyjna jest zasklepiona nie powinno dochodzić do wycieku. Po operacji przepukliny pachwinowej szwy skórne usuwa się 5-7 dni po operacji, Pan usunął je po 19! Wskazana jest kontrola w Poradni Chirurgicznej.
Wyciek plynu jest wyrazem reakcji organizmu na wszycie siatki. Cześć pacjentow tak reaguje tym niemniej sprawa zwykle daje sie opanowywać ambulatoryjnie. Wymaga jednak ścisłego i regularnego nadzoru ze strony lekarza chirurga (najlepiej tego co wykonał zabieg)