Witam. Długo zbierałam się na odwagę by napisać to. Żyje z partnerem z którym mam rocznego synka mam

3 odpowiedzi
Witam. Długo zbierałam się na odwagę by napisać to. Żyje z partnerem z którym mam rocznego synka mam również córkę w wieku 8 lat. Partner wyzywa mnie od najgorszych, wmawia mi że to zdradzam, nie pozwala mi wychodzić samej jak już to z dziećmi kontroluje mój telefon mnie w ciągu dnia jak.jest pracy dzwoni kontroluje A jak jest coś co mu nie pasuje po.prosty urywa się z pracy i przyjeżdża sprawdzać mnie. Jak mu się próbuje postawić to mnie szantażuje. Upokorza mnie przy znajomych rodzinie stawia w złym świetle. Nie akceptuje mojej starszej córki co rusz ją kara nawet za wyjście do toalety obraża również ją. Czuję się bezsilna wielokrotne rozmowy i proszę nie go o zmianę nie pomaga czasem miewam wrażenie że on czerpie satysfakcję z tego że sprawia że czuje się bez radna jak śmieć taki. Pieniądze mi wylicza ile mogę wydać i zawsze muszę mu powiedzieć co za ile.kupilam. Mam 2 dzieci z tym maluszkiem siedzę w domu nie pracuje. Nie wiem.co robić mam gdzie szukać pomocy póki z nim jestem nie mogę nawet się usamodzielnic i iść do pracy ponieważ on mi.na to nie pozwala. Jak mądrze wyjść z takiej relacji by też poradzić sobie samej z opieką nad dziećmi, pracą tak by po.prostu nie zabrakło podstawę do życia
Dzień dobry,
Z Pani opisu sytuacji można wywnioskować, że doświadcza Pani przemocy psychicznej.
W takiej sytuacji warto rozważyć podjęcie terapii. Terapia indywidualna może pomóc zrozumieć, co dzieje się w Pani relacji i jak sobie z tym radzić.
Oprócz tego istnieją organizacje i instytucje, które specjalizują się w oferowaniu wsparcia osobom doświadczającym toksycznych relacji.
Warto porozmawiać z kimś zaufanym np. rodziną, przyjaciółmi lub terapeutą, aby podzielić się swoimi uczuciami i doświadczeniami. Jeśli jest Pani w niebezpieczeństwie, dobrze jest znaleźć bezpieczne miejsca, gdzie można uciec od sprawcy. Jeśli to konieczne, można skorzystać z pomocy schronisk dla ofiar przemocy domowej.
Wartościowe może być również skonsultowanie się z prawnikiem, który pomoże zrozumieć swoje prawa.
Proszę pamiętać, że przemoc psychiczna jest równie poważna i destrukcyjna jak przemoc fizyczna. Pani uczucia są bardzo ważne i może Pani liczyć na wsparcie i pomoc!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, z Pani zapytania wynika, że znajduje się Pani w sytuacji doświadczania przemocy i silnym kryzysie. Najistotniejszym punktem w aktualnej sytuacji to zadbać o bezpieczeństwo własne i dzieci. Warto rozważyć sięgnięcie po pomoc nawet jedynie w formie rozmowy do którejś z placówek zajmujących się wsparciem kryzysowym (np. Fundacja ,,Pomoc Kobietom i Dzieciom”, czy Fundacja na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy Feniks lub Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, do której można się dodzwonić przez całą dobę). To ważne, by otrzymała Pani wsparcie i ustaliła kierunek swoich działań dla uzyskania stabilizacji emocjonalnej. W razie potrzeby, zapraszam do kontaktu. Z życzeniami dalszego dbania o siebie, Iwona Łaskarzewska
Twoja sytuacja brzmi bardzo trudnie i zrozumiałe jest, że czujesz się bezsilna i zagubiona. Nikt nie powinien być narażany na takie traktowanie, jakiego doświadczasz w swoim związku. Pamiętaj, że masz prawo do bezpiecznego i szanującego związku, a zachowanie partnera jest niedopuszczalne. Pamiętaj, że opuszczenie toksycznej relacji może być trudne i przerażające, ale ważne jest, abyś pamiętała, że zasługujesz na szczęśliwe, bezpieczne i zdrowe życie dla siebie i swoich dzieci. Nie wahaj się szukać pomocy i wsparcia w podjęciu kroków w kierunku zmiany sytuacji.