Witam czy przepuline mozna wyleczyc i wrócić do normalnego życia na co ma się ochotę przepuklina kra

4 odpowiedzi
Czy przepuline mozna wyleczyc i wrócić do normalnego życia na co ma się ochotę przepuklina krazka miedzykregowego l5s1 ?
Witam
Przepuklinę krążka międzykręgowego trzeba leczyć, nie tylko można. Jeśli będzie miał Pan właściwe leczenie i dbał o ciało to można wiele ze sobą zrobić. Trzeba się zgłosić do terapeuty manualnego/fizjoterapeuty i dobrać właściwe leczenie i trening
Pozdrawiam

Terapia manualna... Terapia pijawkami lekarskim... Igłoterapii... Akupuntura ucha... Akupunktura... Indyba...
Tymi jak i wieloma innymi można leczyc i w znacznym stopniu wyleczyć.
Zapraszam
Jak najbardziej można wyleczyć. Połączenie terapii manualnej i ćwiczeń indywidualnie dobranych plus korekcja ergonomii na codzień z pewnością sprawi że ten problem będzie jedynie wspomnieniem. Pozdrawiam serdecznie i zdrowia zyczę.
Przepuklina krążka międzykręgowego to naderwanie/naciągnięcie pierścienia włóknistego tworzącego zewnętrzną strukturę krążka wraz jego uwypukleniem a czasem przerwaniem. Terapia właściwie dobranymi ćwiczeniami leczniczymi lub terapia manualna są podstawowym i najlepszym sposobem na przywrócenie przemieszczonych struktur na swoje miejsce. Są jednakże przypadki które nie reagują na terapię mechaniczną i wtedy konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności trzeba się udać do fizjoterapeuty który specjalizuje się w mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa. Nawet jeśli jest wskazanie do operacji to statystycznie ok. 50 % pacjentów można wyleczyć zachowawczo właściwie prowadzoną terapią mechaniczną. Jeśli jest Pani/Pan z Warszawy lub bywa w Warszawie to zapraszam na wizytę diagnostyczno-terapeutyczną do KregoslupBezBolu.pl Pozdrawiam serdecznie, Mirosław Walusiak