Witam, czy da się uszkodzić przeszczep ACL w 0-7 tyg ćwiczeniami na wyprost kolana ? Nie działają wt

5 odpowiedzi
Witam, czy da się uszkodzić przeszczep ACL w 0-7 tyg ćwiczeniami na wyprost kolana ? Nie działają wtedy jakieś siły na ACL ? Ćwiczenia typu 1. Trzymanie nogi na podwyższeniu (poduszka pod pięta)
2. Wyprostowana noga napinanie mięśnia czworoglowego z jednoczesna próba dotknięcia kolana o podłogę

Pozdrawiam
Dzień dobry, oczywiście, że można uszkodzić ćwiczeniami, natomiast są to najczęściej ćwiczenia albo źle wykonywane albo źle dobrane (za wcześnie/zbyt ciężkie itd). Opisanymi tutaj przez Pana/Panią ćwiczeniami nie da się uszkodzić ACLa. Pozdrawiam.

Jeżeli operacja została przeprowadzona prawidłowo, to nie ma opcji by takimi ćwiczeniami uszkodzić ACL. Pozdrawiam!
Dzień dobry,
Jeśli są wątpliwości co do stanu graftu, proponuję skonsultować się z operatorem który wykonywał zabieg :)

Pozdrawiam
Dzień dobry, jeśli ma Pan/Pani jakiekolwiek pytania czy wątpliwości odnośnie ćwiczeń po rekonstrukcji ACL to zachęcam udać się do fizjoterapeuty, który powinien wszystko dokładnie objaśnić, odpowiedzieć na pytania i ustalić odpowiedni plan rehabilitacji tak aby móc jak najszybciej wrócić do sprawności :)
Pozdrawiam,
Weronika Adamowska
Dzień dobry, ćwiczenia opisane w pierwszych 7 tygodniach po zabiegu nie powinny spowodować uszkodzenia. W tym okresie po operacji zaleca się przeważnie ćwiczenia mające na celu stopniowe przywracanie ruchomości stawu i wzmacnianie mięśni, a opisane ćwiczenia wydają się być zgodne z tym podejściem.
Pozdrawiam
Mikołaj Kaźmierczak