Witam! Chciałbym zaczerpnąć opinii specjalisty. Czy mając chorobe osgooda-schlattera mogę ubiegać si

2 odpowiedzi
Witam! Chciałbym zaczerpnąć opinii specjalisty. Czy mając chorobe osgooda-schlattera mogę ubiegać się o kartę osoby niepełnosprawnej? Nie czuje się w pełni sprawny. Musiałem zrezygnować z pasji takich jak piłka nożna, jazda na rowerze czy też służba ministranta. Po dłuższej przechadzce chodzenie sprawia mi ból, który utrzymuje się nawet przez 24h. Lekarz mówił, że operacja mimo wszystko jest ryzykowna.
Dzień dobry. Szczerze wątpię w to, iż można by otrzymać taką kartę na tę przypadłość. Dolegliwości związane z Osgood Schlatter są raczej tymczasowe. Najczęściej dotyczą wieku młodzieńczego i okresu wzrostowego. Terapia manualna, fizykoterapia i czasowy odpoczynek od wysiłku fizycznego powinny całkowicie rozwiązać problem. Życzę dużo zdrowia i oby taka karta nigdy nie była potrzebna!:)

Dzień dobry
Podana jednostka chorobowa nie jest chorobą która kwalifikowałaby Pana do otrzymania statutu osoby niepełnosprawnej.
Tak jak kolega powyżej wspomniał, niezbędna jest fizjoterapia w celu wyleczenia dolegliwości.