Witam Chcialam zapytać czy częste zaparcia mają wpływ na proces odchudzania ? Z góry dziękuję za

2 odpowiedzi
Chcialam zapytać czy częste zaparcia mają wpływ na proces odchudzania ?
Tak, zaparcia mogą mieć wpływ na cały proces odchudzania. Zdecydowanie warto przyjrzeć się temu problemowi i dostosować dietę, nie tylko po to, aby zrzucić nadmierne kilogramy. Warto skonstruować również dietę odnoszącą się do zaprać i dodać odpowiednią suplementację.
Pozdrawiam

Dzień dobry!
Zaparcia per se nie będą wpływać na proces odchudzania, gdyż ten zależny jest tylko i wyłącznie od bilansu energetycznego. Jeśli spożywać będziemy mniej energii niż wydatkuje nasz organizm, to tkanka tłuszczowa będzie się spalać. Fakt ten jednak nie musi znajdować odzwierciedlenia w spadku masie ciała (a przynajmniej nie krótkoterminowo), bo na nią wpływa już bardzo wiele czynników w tym np. wspomniane przez Panią zaparcia, które będą "maskować" uzyskiwane podczas odchudzania efekty, fałszując wynik pokazywany przez wagę. Dlatego też w swojej praktyce sugeruję, aby nie traktować masy ciała jako głównego wskaźnika świadczącego o postępach w odchudzaniu. Choć zaparcia bezpośrednio na redukcję tkanki tłuszczowej nie wpływają, to nie jest to coś normalnego, co długotrwale powinno się ignorować, dlatego warto przyjrzeć się diecie, spożyciu błonnika czy wody, a także stylowi życia. Wszystkie te czynniki mogą powodować problem jakim są zaparcia, który wymaga rozwiązania, bo tak jak wspomniałem nie są one dla nas czymś naturalnym.

Pozdrawiam serdecznie