Witam. Chciałabym usunąć przebarwienia i blizny 'dołki' po trądziku oraz usunąć kilka piegów laserem

2 odpowiedzi
Chciałabym usunąć przebarwienia i blizny 'dołki' po trądziku oraz usunąć kilka piegów laserem CO2. Czy jest to bezpieczne w wieku 22 lat, zazwyczaj słyszy się, że jest on dla osób starszych. Czy będę odczuwać go w przyszłości? Jakie są skutki uboczne?
Witam serdecznie, laseroterapia nie zna granic wieku- ważna jest dobra kwalifikacja. Laser Co2 wykonujemy z dobrym skutkiem zarówno u dzieci jak i u dorosłych gdy jest takie wskazanie. Pozdrawiam, Justyna Magdzińska.

Dzień dobry,

blizny po trądziku można spłycić laserem frakcyjnym CO2, zazwyczaj potrzebne jest do tego wykonanie kilku zabiegów. Zabieg laserem frakcyjnym jak najbardziej można wykonać w wieku 22 lat. Prawidłowe wykonanie zabiegu nie powinno nieść za sobą długotrwałych skutków ubocznych. Po zabiegu, w czasie rekonwalescencji zależnej od energii użytej podczas laseroterapii występuje zaczerwienienie, następnie pojawiają się strupki, które odpadają. Ważne, aby w czasie rekonwalescencji oraz w okresie do 2 miesięcy po nie eksponować obszarów skóry poddanych laseroterapii na promieniowanie słoneczne oraz koniecznie używać filtrów przeciwsłonecznych. Usunięcie piegów możliwe jest za pomocą lasera IPL, który usuwa przebawienia. Więcej informacji udzieli Panu lekarz podczas konsultacji.

Z pozdrowieniami,
Korneliusz Wójcik