Witam. Chciałabym się poradzić do kogo powinnam się udać i gdzie szukać pomocy. Mam 23 lata, można b

2 odpowiedzi
Witam. Chciałabym się poradzić do kogo powinnam się udać i gdzie szukać pomocy. Mam 23 lata, można by powiedzieć, że dopiero a już od dłuższego czasu prześladują mnie myśli samobójcze. Jestem z nimi już oswojona na tyle, że są moim rozwiązaniem na wszystko. Gdy coś mnie dręczy - myślę o tym. Gdy coś idzie nie tak - myślę o tym. Gdy nawet wbrew pozorom wszystko się uspokoiło to gdzieś w głębi one ciągle tam są. Dość często wyobrażam sobie jakby to było gdyby mnie zabrakło.. Jaka by była reakcja innych itp. Mimo że spotykają mnie w życiu różne przyjemne i dobre rzeczy, mimo że skończyłam z najwyższym wynikiem szkołę, mimo że mam pracę, która swoją drogą sprawia że czuję się wyłącznie wykorzystywana.. No i mimo że mam chłopaka to nie jestem szczęśliwa. Nie potrafię być. Czuję się jakbym była sama i opuszczona. Nie potrafię być wylewna w uczuciach, a gdy ktoś to robi to chwilami nawet mi to przeszkadza. Ciągle mnie coś przybija i czuję się źle. Chwilami odnoszę wrażenie, że nie dam już rady i wybuchnę.. Wiele we mnie siedzi smutku i nawet gdy dookoła wszystko jest dobrze, za chwilę doszukuję się czegoś co przyprawi mnie o ten smutek. Jestem też bardzo nerwowa, ale staram się trzymać to w sobie. Muszę.. Czy mam się zgłosić z tym do psychologa czy do lekarza psychiatry? Proszę o odpowiedź. Dziękuję. Pozdrawiam
Prawdopodobnie powinna Pani skorzystać z pomocy psychologa (terapeuty) i konsultacji psychiatry. Lekarz określi czy myśli samobójcze, które Panią dręczą są np wskazaniem do przepisania leków antydepresyjnych. Nie musi się Pani przejmować kolejnością - jeśli wybierze się Pani do terapeuty i on uzna, że konieczna jest konsultacja także u psychiatry, to poinformuje Panią o tym.

Witam. Najlepszym rozwiązaniem w Pani przypadku jest podjęcie się terapii u psychologa – psychoterapeuty, ewentualnie równolegle rozpocząć leczenie farmakologiczne u psychiatry. Życzę powodzenia i pozdrawiam