Witam. Bardzo proszę o pomoc. Od końca kwietnia borykam się z rożnymi dolegliwościami, lekarze nie p

2 odpowiedzi
Witam. Bardzo proszę o pomoc. Od końca kwietnia borykam się z rożnymi dolegliwościami, lekarze nie potrafili jak do tej pory postawić jednoznacznej diagnozy. Zaczęło się zasłabnięcia podczas spaceru (silny wiatr i słońce). Tego dnia poczułam słabość w klatce piersiowej i zawroty głowy oraz ból szyi, tak jakbym ją mocno przewiała. Z szyją mam problemy od jakiegoś czasu, sztywnienie i ból w okolicy potylicznej oraz skronie i przód głowy. Aktualnie mam przez prawie cały czas uciskające bóle głowy i zawroty, które od razu powodują palpitacje, problemy ze wzrokiem tzn. jakby obraz nie nadążał za ruchem (okulistycznie jest wszystko prawidłowo) całą obolałą potylicę i sztywność szyi. Przy ruszaniu na boki boli najbardziej i jak dotykam tył głowy potylicę, jest od tamtej pory bardzo czuła na dotyk). Rok temu miałam taki atak z jednej strony, wtedy ból promieniował do uch żuchwy i nie mogłam dotknąć twarzy a nawet włosów bo mnie bolała. Teraz kiedy jadę rowerem a nawet spaceruje i jest wiatr, od razu sztywnieje szyja i boli plus głowa i zawroty. Rezonans odcinka szyjnego wykazał: Obniżenie wysokości oraz intensywności sygnału w obrazach T2 zaleznych krążków międzykręgowych C4/C5, C5/C6 (zmiany dehydratacyjne). Wyostrzenia na krawędziach przednio-bocznych trzonów. Zmiany zwyrodnieniowe typu MODIC II obejmujące blaszki graniczne trzonów i powierzchnie stawowe w stawach miedzykręgowych. Spłycenie lordozy szyjnej. Skolioza piersiowa prawostronna. Częściowy blok kostny TH3-TH4 z hypoplastycznym krążkiem międzykręgowym. Na poziomie C4/C5 niewielka , centralno-lewoboczna przepuklina jądra mieżdżystegouciskająca worek oponowy, na poziomie C5/C6 protruzja krążka miedzykręgowegouciskąca worek oponowyoraz obustronnie modelująca korzenie nerwowe. Rezonans głowy niczego konkretnego nie wykazał, miałam robione badanie błędnika, również wykazało małe odchylenie. Doppler nie wykazał nieprawidłowości. Badanie tarczycy jest w normie, wyjątek stanowi obecność 3 guzków w niej. Kardiologicznie również się badałam, wykazano łagodną niedomykalność zastawki mitralnej, lekarz nie zasugerował żadnego leczenia. Morfologia ok, małe odchylenia. Męczy mnie to chodzenie od lekarza do lekarza, poniewaz każdy sugeruje że nic mi nie jest i że mam cieszyć się życiem...gdybym mogła to z pewnością bym tak uczyniła ale te dolegliwości uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie i pracę. Nie mam już pomysłu co mogę zrobić i jak sobie pomóc. Czy taki obraz szyi może powodować takie dolegliwości? Gdy nią ruszam słyszę jak chrupie coś... nie mam dostępu do rezonansu czynnościowego aby zdiagnozować niestabilność a RTG nie zawsze pokazuje ten objaw...zrobiłam i nie wykazał cech niestabilności. Może to jakiś przewlekły stan zapalny toczący się w szyi...Podsumowując obecne dolegliwości: 1. śpię maksymalnie 4h, budzę się zawsze z palpitacjami, 2. zawroty i uciskające bóle głowy połączone czasem z silnym bólem migrenowym, trwające przez większość czasu, ból, sztywność szyi i potylicy, zwiększające się gdy wieje silny wiatr, 3. ogólne osłabienie i zmęczenie, Bardzo proszę o pomoc, nie jestem w stanie normalnie żyć. Nie wiem już do kogo się zwrócić...Mieszkam W Zielonej Górze. Agnieszka.
Dzień Dobry
Szanowni Państwo niestety nie udzielamy porad on-line.
Podchodzimy do każdego pacjenta indywidualnie i udzielamy wszystkich informacji w ramach wykonywanych procedur medycznych.
Mogą Państwo skorzystać z wizyt w ramach umowy z NFZ oraz z konsultacji prywatnych wykonywanych w gabinecie.

Dzień dobry Pani Agnieszko, proponuję konsultację z lekarzem rehabilitacji medycznej.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Wojciech Szulborski
fizjoterapeuta