Witam,bardzo prosze o pomoc ,bo masaze i rehabilitacja pradami na razie nie pomagaja ,otoz mam bol w

3 odpowiedzi
Bardzo prosze o pomoc ,bo masaze i rehabilitacja pradami na razie nie pomagaja ,otoz mam bol w odcinku piersiowo ledzwiowym ,ten bol jest w jednym miejscu przy kregoslupie i wzdluz zeber do przodu tak ze mialam wrazenie ze to zoladek albo jelito albo cos tam jeszcze bolalo i boli juz pol roku ogolnie bola mnie stawy ,czyli jesli dotychczasowa rehabilitacja nie pomaga ,co dalej mam robic?
Dzień dobry,
Czasem masaż czy fizykoterapia( w tym prądy) nie są wystarczające żeby uporać się z problemem. Proszę spróbować innych metod np. terapii manualnej. Najlepiej udać się do fizjoterapeuty, który tym się zajmuje bądź do osteopaty. Warto przyjrzeć się także narządami wewnętrznymi w zależności od specyfikacji Pana/Pani bólu.

Jeśli ból związany jest z ruchem lub określoną pozycją to być może to problem funkcjonalny do rozwiązania przez fizjoterapeutę
Proszę udać się do fizjoterapeuty który na pierwszej wizycie przeprowadzić powinien wnikliwą diagnostykę mechaniczną poprzedzoną szczegółowym wywiadem i oceną neurologiczną. Może się okazać że problem jest do rozwiazania po zastosowaniu właściwej rehabilitacji ruchowo-manualnej, niemniej może się też okazać, że należy wykonać pogłębioną diagnostykę w tym rezonans magnetyczny albo tomografię komputerową odcinka piersiowego kręgosłupa i klatki piersiowej. Wskazana zatem byłaby wizyta u fizjoterapeuty specjalizującego się w diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa albo u ortopedy albo lekarza rodzinnego, który zechce poświęcić Panu odpowiednią ilość czasu.