Witam ! 7 lutego zrobiono mi rekonstrukcje MPFL przeszczep wzięto z pasma mięsna prostego uda . W ty

3 odpowiedzi
7 lutego zrobiono mi rekonstrukcje MPFL przeszczep wzięto z pasma mięsna prostego uda . W tym tygodniu minie 6 tydzień od operacji rechabilitacje mam od 3 tygodni koło ponieważ wcześniej były szwy i lekarz zabronił Ćwiczyć . Rzepka przeskakuje strasznie przy najprostszych czynnościach w zgięciu powyżej 30 stopni . Stopień zgięcia mam narazie 60 ponieważ przeskakiwanie nie pozwala oby pójść narazie dalej . Mięsień 4 głowy jest w tym momencie praktycznie nie wyczuwalny a przed operacja byłam osoba dość intensywnie żyjąca i ćwicząca Czy może to byc tez powód ze mięśnie tak szybko spadłym ? Różnica między jedna a druga noga wynosi około 10 cm . Czym może być to spowodowane czy coś jest nie tak ? Mam się martwić ? Ile mniej więcej trwa rehabilitacja do pełnej sprawności
Dzień dobry . Czy przeskakiwanie zbadał już lekarz- operator. Koniecznie powinien się wypowiedzieć. W Pani sytuacji posiadanie rezonansu kolana+ ocena rodzaju przeskakiwania jest konieczna. Zanik czworoglowego z reguły jest bardzo szybki...ale nie aż 10 cm( miejsce pomiaru też jest istotne). Z reguły Rehabilitacja intensywna 2-3 miesiące od zabiegi, kolejne 3-6 głównie ćwiczenia, wizyty fizjo co 1-3 tygodni.

Sprawa wymaga badania lekarskiego w pierwszej kolejności
Dzień dobry.
Zdecydowanie powienien Panią zbadać operator i ocenić wynik czynnościowy zabiegu. Trudno odnieść się do objawu "przeskakiwania rzepki" nie badając Pani.
Zanik mięśnia czworogłowego po takiej operacji jest rzeczą naturalną jednak różnica obwodu mięśnia 4-głowego nie powina wynosić 10 cm (ale to być może błąd pomiaru.)
Warto zaufać operatorowi bo z pewnościa ma swój ustalony algorytm postępowania i doprowadzi do wyleczenia Pani.
zasięganie opnii internetowych u innych nawet wybitnych lekarzy specjalistów bez możliwości badania Pani, wpędza Panią w niepokój i podważa zaufanie w relacji lekarz-pacjent , bez której nie ma mowy o dobrym wyniku leczenia.