Witam, 6 dni temu miałem wyrywany ząb (dolna prawa 6) i wczoraj poszedłem na kontrole dentysta oczyś

1 odpowiedzi
Witam, 6 dni temu miałem wyrywany ząb (dolna prawa 6) i wczoraj poszedłem na kontrole dentysta oczyścił mi ranę + włożył jakieś 2 tabletki niestety nie wiem co to za tabletki były ale podczas czyszczenia powiedział że widać jakieś resztki jedzenie i bodajże włókniaki (bądź coś co podobnie się nazywa) i moje pytanie jest takie czy teraz mogę jeść już wszystko od jogurtów po zapiekanki ? I drugie pytanie czy po każdym jedzeniu mam jakoś te resztki czyścić ze skrzepu ? Bo nie mam żadnego suchego zębodołu czy infekcji co prawda samo czyszczenie bolało jak dentysta wyciągał mi resztki ale tylko czy tym jak czułem "kolenie" narzędziami, a tak to ogólnie praktycznie nie odczuwam żadnego bólu po wizycie po 3 godzinach też już nic nie boli. A tylko wspomnę że dentysta nie pozwolił mi płukać ani robić taki ruchów jak płukanie przez 2 dni.
Jeśli chodzi o Twoje pytania, to odpowiedź jest taka: Tak, możesz już jeść praktycznie wszystko. Dentysta czyści ranę, aby usunąć wszelkie resztki jedzenia i zapobiec infekcji, więc jeśli robił to, to oznacza, że jest już w porządku. Nie musisz też czyścić skrzepów po każdym posiłku, ale powinieneś regularnie szczotkować zęby i używać płynu do płukania, aby utrzymać dobrą higienę jamy ustnej. Jeśli jednak odczuwasz jakiekolwiek bóle lub niepokojące objawy, należy się skontaktować z dentystą, aby dokonać dogłębnej kontroli.