Witam, 4 dni temu miałam wyrywany ósmy ząb, który był bardzo zainfekowany próchnicą, w połowie ukrus

3 odpowiedzi
4 dni temu miałam wyrywany ósmy ząb, który był bardzo zainfekowany próchnicą, w połowie ukruszony, bolał. Gdy pierwszy raz zgłosiłam się do lekarza, bardziej od ósemki bolała przy nacisku leczona kanałowo 1,5 roku temu siódemka. Stwierdzono, ze to ósemka jest winna i polecono ją wyrwać. Teraz, rana po ekstrakcji goi się dobrze, jednak ból siódemki przy nacisku pozostał, dodatkowo ząb ten zaczął się znacznie ruszać! Jestem przerażona, czy grozi mi także utrata siódemki? Lekarz przy wyrywaniu stwierdził na podstawie zdjęcia rtg stan zapalny siódemki. Czy jest jakakolwiek szansa na uratowanie tego zęba? Zarówno moj dentysta, jak i ten, który wyrywał ósemkę stwierdzili na podstawie zdjęcia, że leczenie kanałowe siódemki wykonane zostało bardzo dobrze. Jeśli okaże się, że siódemka jest także do wyrwania, to jakie mam opcje? Jestem młoda osobą, brak uzębienia będzie dla mnie naprawdę dużym problemem.
Witam. Niestety bez obejrzenia Pani ani zdjęcia RTG nie jestem w stanie jednoznacznie podać przyczyny dla której siódemka nadal daje objawy ucisku. Mogę tylko podejrzewać że poprzez ucisk od strony ósemki siódemka mogła być nadmiernie obciążona i minie chwilą zanim ta sytuacja się uspokoi. Zalecam konsultacje u innego lekarza. Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Sądząc po Pani opisie, siódemkę będzie można uratować. Istotne jest czy rzeczywiście została prawidłowo leczona endodontycznie, ale jeżeli oceniał to już lekarz to pewnie tak jest. Czasem w takich przypadkach pomaga wyłączenie ze zgryzy (delikatne obniżenie plomby na siódemce), które na czas gojenia okolicznych tkanek zmniejsza nacisk na zęba i umożliwia ponowne zmniejszenie ruchomości zęba.
Sugeruję wizytę: Konsultacja stomatologiczna - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Można też przeanalizować wykonanie resekcji wierzchołka zęba. Wiele zależy od obrazu rtg

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.