Witam 2 lata temu miałem wypadek traume która zmienił moje życie na początku było pełno nerwicy lęko

2 odpowiedzi
2 lata temu miałem wypadek traume która zmienił moje życie na początku było pełno nerwicy lękowej depresji , teraz pojawia się w niektórych sytulacjach np. Czekanie na coś lub nie które miejsca po takim czymś czuje się beznadziejnie zaczynam myśleć nad wszystkim zaczym samoczynnie kontrolowac taki zahowanie których sam się boje jest koło zamknięte .Jeśli by umiał by ktoś pomóc doradzić był bym wdzięczny .
Dzień dobry,
Objawy jakie Pan opisuje mogą wskazywać na Zespół Stresu Pourazowego (PTSD). W celu postawienia kompleksowej diagnozy, należy udać sie na konsultacje do psychiatry i/lub psychoterapeuty, psychologa. Dodam że bardzo wysoką skuteczność, jeśli chodzi o terapię tego zaburzenia, wykazuje terapia poznawczo-behawioralna oparta na przedłużonej ekspozycji.

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub Cesarz

Dzień dobry. Pisze Pan o traumie i jej skutkach. Trauma (ta psychiczna i fizyczna) powoduje zamrożenie w ciele i psychice skumulowanego ładunku energii - bo "tam i wtedy" nie mógł Pan nic więcej zrobić. Zahamowanie, zastygnięcie, jakby czas zatrzymał się. Trudno w takim stanie wewnętrznego zamrożenia i lęku żyć i cieszyć się życiem. W przypadku traumy czas nie leczy ran, raczej je utrwala. Zachęcam do zwrócenia się o pomoc (co już Pan częściowo uczynił). Psychiatra, psychoterapeuta, psychotraumatolog z pewnością pomogą Panu uporać się z traumą. Życzę powrotu do równowagi.