więzadła skokowo – piętowego przyśrodkowego stopy a rozciągło podeszwowe

1 odpowiedzi
W styczniu 2016 r. miałem niegroźny uraz kostki z wewnętrznej strony, któremu towarzyszył ból i opuchlizna parę dni chodziłem o kulach następnie w usztywniaczu. Po pewnym czasie ból się zmniejszył i zacząłem stosować, różne ćwiczenia usprawniające staw skokowy ( stanie na ręczniku na jednej nodze i inne ) trochę się sytuacja poprawiła lecz czułem, że noga nie jest tak sprawna jak przed urazem. Lecz nadal nie byłem z tego zadowolony i w czerwcu udałem się na badanie USG i wynik był następujący pogrubienie i obniżenie echogeniczności więzadła skokowo – piętowego przyśrodkowego stopy lewej z zachowanie jego ciągłości, niewielka ilość płynu w pochewce mięśnia zginacza stopy lewej pomiędzy troczkami. Następnie zastosowałem jonoforeza z olfenem i taping oraz rehabilitację na przyrządach orto stabil i dysku stabilizacyjnym oraz rolowanie. Trochę noga się usprawniła ale jeszcze nie byłem zadowolony wcięć w październiku 2016 zdecydowałem się na podanie czynnik wzrostu w uszkodzone więzadło wskazane na USG potem rehabilitacja laser i pole magnetyczne. Po podaniu czynnika była duża poprawa tj. na dysku stabilizacyjnym ustoję prawie tyle samo co na zdrowej nodze. Lecz jednak przy intensywnych ćwiczeniach dynamicznych noga zaczyna pobolewać w okolicy pięty i rozciągła podeszwowego ale tylko o wewnętrznej strony, (nie czuje już tępego bólu w okolicy opisywanego więzadła) i dwóch trzech dniach ból przechodzi. Duże spaceruje, jeżdżę rowerem, odbywam jedną lekcję tańca towarzyskiego w tygodniu, niestety nie mogę powrócić od ćwiczeń z przed kontuzji, czyli bieganie na dystansie 5m dwa razy w tygodniu oraz elementów treningu bokserskiego. Kolejne USG z marca 2017 nie wykazało żadnych nieprawidłowości w obrębie całej stopy lewej.
Witam, opisany przez Pana stan prezentuje brak opracowania struktur kostnych i tkanek miekkich terapia manualna. Mysle że mogło dojśc do ograniczenia ruchomości między koscmi budującymi staw skokowy co wpłynęło na obciażenie okalających go tkanek miękkich i zaburzyło ich prace. Należałoby przywrócić wszystkie ślizgi kostne w stawie oraz popracowac nad elastycznosćia tk. Miekkich. pozdrawiam Marcin Nowak