Więc zaczęłam pisać z chłopakiem,poruszyliśmy pare tematów o przyszłości itd .W końcu zapytałam gdzi

3 odpowiedzi
Więc zaczęłam pisać z chłopakiem,poruszyliśmy pare tematów o przyszłości itd .W końcu zapytałam gdzie chodził do szkoły na co on że wolałby nie mówić.Pomyślałam może tylko gimnazjum skończył(chłopak 23lata)dla żartu napisałam a co zabiłeś kogoś i cię wyrzucili?No i niestety się okazało że w wieku 17 lat wdał się w ostrą bójkę i bardzo dotkliwie kogoś pobił (dostał 6 lat w więzieniu)wyszedł miesiąc temu.Spytał czy jest przez to przekreślony u mnie.Napisałam mu że jest to nowa sytuacja dla mnie i dobrze że napisał mi to przed dalszą znajomością gdyż wolę wiedzieć niż nie wiedzieć.Na co stwierdził że mógł się tak szybko nie otwierać i później mi o tym powiedzieć.Nie wiem co w takiej sytuacji ,przeszkadza mi to że już zawsze będzie miał w papierach ten wyrok i nawet jeśliby układać z nim przyszłość to dzieci i tak by się dowiedziały o tym że ich ojciec był w więzieniu.No nie brzmi to dobrze i samo to że psychika już nie ta na pewno.Teraz sama nie wiem czy dobrze robię,chłopak fajny miły ale przeraża mnie jego przeszłość.Popłakałam się bo młody chłopak 6 lat zmarnował a z drugiej jestem zła na niego za to co zrobił...Lepiej znaleźć kogoś innego kto nie zataja informacji?Czy może dać mu szansę?
Dzień dobry. Opisana przez Panią sytuacja nie jedną kobietę wprowadziłyby w takie właśnie zastanowienie. Nie łatwe jest podjęcie w tej sytuacji decyzji. Pytanie natomiast brzmi czy trzeba już taką decyzję podejmować. Warto obserwować swoje uczucia na skali czasokresu, dać sobie chwile na przemyślenie. Uczucia które ma Pani w sobie w tej chwili mogą zmienić się z czasem. Pozdrawiam Małgorzata Kozłowska

Dzień dobry! Pani odczucia w tej sytuacji są zupełnie normalne. Ważne jest też to, że chłopak otworzył się przed Panią i jednocześnie zaufał, powierzając taką informację. Nie mam danych od jakiego czasu trwa Wasza relacja i na jakim aktualnie jest etapie, ale być może warto dać sobie trochę czasu, poznać się lepiej? Być może stawianie zerojedynkowej decyzji nie jest konieczne w tym momencie? Proszę pamiętać, że pobyt w więzieniu nie skreśla człowieka jako osoby, jest to dla niego lekcja, ale nie powoduje ona, że staje się on automatycznie mniej wartościowy. Jeśli zależy Pani na tej relacji - proszę dać sobie czas i na spokojnie zdecydować za jakiś czas, kiedy będzie Pani już czuła się gotowa. Być może uda się szczerze porozmawiać o przyszłości z chłopakiem, jeśli relacja wychodziłaby już na poważniejszy tor.
Życzę powodzenia!
K.K.
Miała Pani prawo do emocji, które pojawiły się w zaistniałej sytuacji. Warto obserwować swoje emocje i myśli w obecnej sytuacji i być dla siebie wyrozumiałą w tym czasie. Pytanie brzmi czy w tym momencie musi Pani podejmować jednoznaczną decyzję? Jeśli relacja między Państwem się dalej kształtuje to warto poznawać siebie nawzajem i swoje wartości. Jakiejkolwiek decyzji Pani nie podejmie najważniejsze, aby była ona zgodna z Pani wartościami.