Ważę 67,5 kg przy wzroscie 183 cm nie wiem co moze byc powodem ze nie moge przytyc mam 37 lat prosze

13 odpowiedzi
Ważę 67,5 kg przy wzroscie 183 cm nie wiem co moze byc powodem ze nie moge przytyc mam 37 lat prosze o pomoc,dodam ze chodze na silownie.
Dzień dobry, to za mało informacji, by stwierdzić przyczynę, nie podał/-a Pan/Pani nawet swojej płci. Do stwierdzenia przyczyny takiego stanu rzeczy przydałby się pomiar składu ciała (określający m.in. zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie) oraz dokładny wywiad zdrowotno-żywieniowy i przeanalizowanie Pana/Pani aktualnego sposobu odżywiania. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam Ewa Bieniak

Witam, popieram zdanie poprzedniczki. Przy tak strzępowych informacjach zalecenie( badania, diety) czegokolwiek mija się z celem. Jeżeli chcesz uzyskać pomoc to potrzebujemy wylewnej informacji którą najlepiej przekazać podczas konsultacji :)
Powodów może być kilka. Najpewniej jednak zwiazane jest z nieprawidlowym skladem diety badz zbyt niska wartoscia energetyczna diety. Warto tez zastanowic sie nad wykonaniem badan w kierunku hormonalnym - szczegolnie jesli chodzi o tarczyce i nadnercza. Zaburzenia hormalane czesto wywoluja "stres" organizmu, a wtedy, jak to w stresie w naszym życiu, ciężko jest przytyć czy schudnąć
Witam, może być wile przyczyn, z powodu których nie można przybrać na wadze. Pierwsza najprostsza to taka, że dieta nie jest doszacowana do wysiłku energetycznego. Proponuję spisać sobie 3 dni żywieniowe, obliczyć ich kaloryczność i porównać do zapotrzebowania z uwzględnieniem wysiłku fizycznego.

Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Dokładnie wywiad żywieniowy + badania i dopiero będziemy w stanie coś więcej powiedzieć.
Dzień dobry,
Być może cały czas jest Pani w deficycie energetycznym (ma Pani wysoką aktywność spontaniczną (np. ilość dzienna kroków powyżej 10 tys. + praca o charakterze fizycznym lub mieszanym). To co mogę poradzić to dokładne liczenie ilości spożytych kilokalorii np. poprzez aplikację na telefon Fitatou (możliwość skanowania poszczególnych produktów, szeroka baza produktów), przeanalizowanie wydatku energetycznego jeśli chodzi o aktywność spontaniczną oraz tą związaną z treningiem oraz wykonanie podstawowych badań, by np. wykluczyć nadczynność tarczycy (zalecane podstawowe badania to: morfologia, lipidogram, tsh, ft3, ft4, glukoza na czczo, insulina na czczo). Pozdrawiam, Joanna Skwarek
Witam serdecznie,
Trudno jednoznacznie stwierdzić dlaczego dana osoba nie może przytyć jeśli mam do dyspozycji tak mało danych. Powodem może być zbyt niska kaloryczność diety w stosunku do aktywności fizycznej, stylu życia. Dieta może być również nieprawidłowo zbilansowana. Powodem mogą być towarzyszące schorzenia, np. nadczynność tarczycy, dlatego należy wykonać odpowiednie badania i udać się na wizytę do dietetyka, który wykona analizę składu ciała, będzie można wtedy wprowadzić stosowne zmiany.
Pozdrawiam
mgr Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Witam serdecznie,
proszę zwiększyć kaloryczność posiłków, o dużej gęstości odżywczej, np. awokado, orzechy, pełnoziarniste zboża, jaja, wołowinę itp. Wizyta u dietetyka i przeprowadzenie wywiadu żywieniowego, w tym analiza badań biochemicznych - pomoże uporać się z problemem. Pozdrawiam. Mgr Ewa Jabłońska-Abramowicz
Dzień Dobry,

podstawą udzielenia odpowiedzi na to pytanie jest wykonanie badań krwi oraz wywiad żywieniowy przeprowadzony przez dietetyka. Przyczyny mogą być tak prozaiczne jak za mała ilość kcal spożywanych, po poważne jak schorzenia tarczycy. Proszę nie zaniedbać tego stanu i koniecznie zbadać swoje zdrowie. Powodzenia!
Julia Krasnodębska
Dzień dobry,

zgadzam się z poprzednikami. Informacje są znikome aby udzielić profesjonalnej porady.
Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam serdecznie

Ewa Janowicz
Na podstawie podanych informacji trudno cokolwiek powiedzieć. Warto na początek zgłosić się do lekarza, który na podstawie wywiadu medycznego skieruje na badania krwi bądź do innych specjalistów. Wizyta u dietetyka również jest bardzo istotna, jednak bez podstawowych oraz badań krwi oraz (być może) pogłębionej diagnostyki problemu, żaden szanujący się dietetyk nie ułoży diety w ciemno. Pozdrawiam i życzę zdrowia, Dorota Mickiewicz-Góra
Patrząc na wzrost, cel i uprawiany sport myślę, że mężczyzna. Jeśli jest problem z przybraniem masy ciała pewnym jest ,że brakuje wartości energetycznej diety (nawet jeśli przyczyną jest choroba).W kwestii przybierania masy mięśniowej najbardziej prawdopodobnym problemem jest ektomorficzny typ sylwetki, jednak zawsze warto sprawdzić czy nie występuje nadczynność tarczycy lub inny czynnik zdrowotny. Pasuje przeanalizować dzienną i tygodniową aktywność fizyczną oraz dopasować do niej dietę.
Przyczyną może być nieprawidłowo zbilansowana dieta, choroby towarzyszące lub inne zaburzenia. Proponuję wizytę z wywiadem żywieniowym w celu podjęcia decyzji o przyjętej formie terapii, również ziołowej.