Wahania nastroju

6 odpowiedzi
Witam,
Od jakiegoś czasu borykam się z ciągłymi wahaniami nastroju, ciągle czuję, że nie sprostuję oczekiwaniom, jakie stawiają przede mną inni. Od dłuższego już czasu zdarza mi się samookaleczać, moje przedramiona całe są pokryte bliznami. Nie potrafię patrzeć na siebie w lustrze, od paru lat notorycznie się odchudzam... Jednak nie zawsze mi to wychodzi. Bywają dni, miesiące kiedy potrafię jeść mało, dużo ćwiczyć, chudnę, wszystko jest w porządku, a bywają miesiące, w których waga drastycznie idzie w górę, bo nie daję sobie rady i jem za dużo, potem wymiotuję, ale nie zawsze to załatwia sprawę. Czuję, że to wszystko mnie przerasta. Czy w mojej sytuacji wizyta u psychologa byłaby dobrym rozwiązaniem?
Witam, napiszę więcej w Twoim przypadku jeśli chcesz zacząć szczęśliwie żyć, jeśli chcesz wyrównać swój nastrój i pozbyć się destrukcyjnych form przeżywania negatywnych emocji (samookaleczenia, zaburzenia odżywiania) podjęcie długoterminowej terapii indywidualnej będzie konieczne. Wiem że żadna zmiana nie jest łatwa jednak w Twoim przypadku gorąco zachęcam do zmierzenia się ze swoimi problemami i podjecie terapii, na pewno nie będzie łatwo ale na pewno będzie to jedna z ważniejszych decyzji w twoim życiu. W przypadku klientów długoterminowych oferuję specjalne pakiety płatne z góry, które zmniejszają cenę za jednostkową psychoterapią do 70 zł za jedną wizytę. Pozdrawiam serdecznie Radek
Sugeruję wizytę: - 70 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Tak, koniecznie. Nie ma co dalej czekać.
Witam,
Zdecydowanie zalecam Pani wizytę u psychoterapeuty, pracę nad swoimi uczuciami i niszczeniem siebie samej.
W liście wyczytałam silną niechęć do siebie, tendencje do autodestrukcji. Bardzo niepokoją mnie Pani samookaleczenia i zaburzenia odżywiania. Mam wrażenie, że boryka się Pani z wieloma trudnymi uczuciami (smutek, złość, lęk), a traktowanie siebie i okaleczanie zapewne są związane z chęcią zadowolenia innych i sprostania ich oczekiwaniom.
Jest Pani w bardzo trudnej sytuacji fizycznie i emocjonalnie, doświadcza silnej presji. Istnieje zagrożenie dla Pani życia i zdrowia (samookaleczenia, odchudzanie) a w związku z tym czasem trzeba wesprzeć się też lekami. Koniecznie proszę udać się do psychoterapeuty, on pomoże zdecydować czy konieczna jest konsultacja psychiatry. Psychoterapia da Pani szansę na odnalezienie drogi do zaakceptowania siebie, dobre czucie pośród ludzi i poradzenie z wahaniami nastroju. Leki często są stosowane tymczasowo aby zmniejszyć lęk, napięcie, samookaleczenia i umożliwić pracę terapeutyczną. Szczerze polecam Pani ten krok, szczególnie gdy czytam że to wszystko Panią przerasta.

Zapraszam do swojego gabinetu po pomoc i wsparcie, jestem gotowa na pracę w powyższych sprawach.
Pozdrawiam,
Agnieszka Złotowska
Witam
wahania nastroju miewa wielu ludzi, mogą one być spowodowane menopauzą albo okresem dojrzewania, także gospodarka hormonalna w czasie cyklu może to powodować. Nie wiem naturalnie czy to pytanie zadaje kobieta czy mężczyzna.
Jednak ze względu na inne symptomy - okaleczenia, wymioty, wyśrubowane oczekiwania
są na tyle niepokojące, że jak najszybsza wyizyta u psychoterapeuty wydaje się być nieodzowna
Tego typu zaburzenia daje się leczyć psychoterapeutycznie ( bez farmakologii) ale im prędzej się zacznie tym lepiej. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Zdecydowanie tak, a możliwe, że również u psychiatry. Najprawdopodobniej cierpi Pani na zaburzenia odżywiania, którym często towarzyszą inne zaburzenia psychiczne takie jak zaburzenia osobowości typu borderline czy depresja. Należy bezzwłocznie udać się do specjalisty w celu diagnozy, a następnie leczenia i terapii.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, z tego co Pani opisuje potrzebna byłaby wizyta zarówno u psychologa jak i psychiatry. Być może psychoterapia na początkowym etapie leczenia może być niewystarczająca i trzeba będzie zastosować farmakologię. Potrzebna jest też ocena Pani stanu fizycznego, wagi, skutków stosowanych diet, częstych wymiotów itd.

Adam Zawielak
#psychologpoznan
#psychoterapeutapoznan
#terapeutapoznan