W młodości miałem usuniętą lewą 6-stkę. Następnie ze względów estetycznych (górne stłoczenie, prawa

2 odpowiedzi
W młodości miałem usuniętą lewą 6-stkę. Następnie ze względów estetycznych (górne stłoczenie, prawa 3-jka nad linią reszty) w wieku 18 lat założyłem aparat ortodontyczny. Nie wiedziałem wtedy, że istnieją aparaty rozszerzające szczękę i zgodziłem się na ekstrakcje prawej górnej 5-tki i prawej dolnej 4-ki. Niedługo po tym pojawiły się u mnie szumy uszne. Rozwiązania szukałem u kilkunastu laryngologów (ponoć wszystko okej) i kilku ortopedów (umiarkowanie, ale mówią, że nie jest na tyle źle aby powodowało to szumy). Teraz upatruję rozwiązania problemu w zębach. Problem jak wcześniej wspomniałem pojawił się chwilę po ekstrakcji, ponadto pojawiły się u mnie objawy TMJ tj. bóle stawów, generalne uczucie dyskomfortu, pogorszenie wymowy, czasem trzaski, niekiedy z rana "słyszę" jakby staw się odklejał gdy ruszam (dźwięk uderzania widelcem o galaretkę), ostatnio przy rozmowie lewy staw (?) tak mi strzelił, że wystraszyłem się jakoby coś tam pękło (koledzy rozmawiający obok również to słyszeli). Mówiłem o tym ortodontce od momentu pojawienia się dolegliwości jednak ona mówiła, że to "przejściowe". Na ostatniej wizycie (aparat mam już 2 lata) kiedy po raz kolejny poruszyłem ten temat dostałem informację, że jeśli chce leczyć problemy stawów to mam iść do "specjalisty". Ponadto odmawia wydania mi skierowania na prześwietlenie tychże stawów. Byłem u dwóch innych ortodontów jednak oni nie chcą "wchodzić w czyiś interes". Powinienem kontynuować wizyty i dalej wydawać pieniądze czy zdjąć ten aparat i szukać rozwiązania u innych ortodontów? Dodam, że oś symetrii zębów uległa znacznemu przemieszczeniu. Przed aparatem była ona na lewo od nosa, obecnie jest na prawo.
Dzień dobry.
W celu uzyskania bardziej precyzyjnej i szczególowej odpowiedzi zapraszam Pana na konsultacje w naszym gabinecie. Nasi specjaliści przyjrzą sie sytuacji i będą probować Panu pomoc.
Pozdrawiam

Prawdopodobnie trzeba odtworzyć przestrzenie po usuniętych zębach uzupełnić braki implantami bądź mostami protetycznymi . Pozwoli to na przywrócenie prawidłowego położenia żuchwy .
Najprawdopodobniej jest wtłoczona głowa żuchwy w panewkę stawu skroniowo-żuchwowego .