W lipcu zeszłego roku robiłam krzywą cukrową i otrzymałam następujące wyniki: glukoza na czczo 96 mg
1
odpowiedzi
W lipcu zeszłego roku robiłam krzywą cukrową i otrzymałam następujące wyniki: glukoza na czczo 96 mg/dl, po godzinie 216 mg/dl, po dwóch godzinach 113 mg/dl. Insulina na czczo 9,5 μiu/ml, po godzinie 149 μiu/ml, a po dwóch godzinach 138,6 μiu/ml. Od ginekolożki dostałam zalecenie by powtórzyć badanie i wybrać się do diabetologa, jeśli wynik glukozy znów po godzinie przekroczy 200 mg/dl. Wykonałam ponownie badanie i wyniki wyglądają tak: glukoza po godzinie 98 mg/dl, po godzinie 133 mg/dl, po dwóch 82 mg/dl. Insulina na czczo 11 μiu/ml, po godzinie 99,2 μiu/ml, po dwóch godzinach 59,3 μiu/ml. Zastanawia mnie dlaczego te dwa wyniki są tak różne, czy to błąd laboratoryjny? Czy warto skonsultować to z lekarzem, mimo że wyniki teraz są w normie (chyba)? Mam 25 lat, nie jestem w ciąży, ale mam w bardzo bliskiej rodzinie cukrzycę, dziadek chorował, a wujek (brat mamy) przyjmuje insulinę, dlatego skierowano mnie na badania plus z kilku innych powodów. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Dzień dobry. Oba wyniki, zarówno ten zeszłoroczny, jak i tegoroczny potwierdzają insulinooporność, wymagającą leczenia farmakologicznego, wdrożenia diety o niskim indeksie glikemicznyn oraz aktywności fizycznej.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Ile po ostatniej miesiączce można udać się na wizytę potwierdzającą ciążę? ( test wszedł pozytywny, ale po jakim czasie lekarz będzie mógł to potwierdzić Pozdrawiam .
- Proszę o interpretację kobieta 42 lat. Glukoza na czczo 86 insulina na czczo 8.po obciążeniu po 1 godzinie glukoza 126,insulina 49,po dwuch godzinach glukoza 178,insulina 102.hemoglobina glikenowa 5,06. Dziękuję
- Czy jezeli zrobilam swojemu chloapkowi loda, nastepnie sie pocalowalismy, a potem on po 30 minutach zrobil mi minete moze dojsc do zaplodnienia? Sperme wyplulam i oboje pomiedzy pilismy.
- Dzień dobry. Czy będąc w ciąży można pracować w pracowni rezonansu magnetycznego?
- Posiadam kocurka, ponad dwuletniego. Kotek jest wychodzący, czyli trochę w domu, a kiedy chce idzie na dwor. Doradzają mi jego kastracje, ale ja nie jestem zwolennikiem kastracji zwierząt. Czy jest bez różnicy kot wykastrowany, czy niewykastrowany z pominięciem tylko aspektu możliwości do…
- Witam. 5 tygodni temu miałem operację przepukliny pachwinowej lewostronnej z założoniem siatki wraz z podwiązaniem żyły jądrowej (usunięcie żylaka powrózka nasiennego). Operacja przeprowadzona laparoskopowo. W miejscu dziury przepuklinowej zbiera się płyn, 4 razy został już odciągnięty, 4×50…
- Dzień dobry. W sobotę 30.04 miałam botox czoła (lwia zmarszczka + poprzeczne czoła ) oraz kurze łapki, wcześniej przed botoxem używałam kamień gua sha. Moje pytanie brzmi : czy po botoxie mogę nadal używać ten kamień czy nie ? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam
- Dzień dobry, Miałam robioną cyrltologie która dała wynik ascus. Dostałam globulki dopochwowo i kilka dni po ich stospwaniu zglosilam się na cytologie po raz drugi. Wynik znów ascus. Mam skierowanie do szpitala na kolposkopie. Bardzo się boję. Czy jest szansa ze to jest jeszcze jakiś stan zapalny,…
- witam, jak pozbyć się strzykania w łokciu, zauważyłem to od pół roku i przy zgięciu 90 stopni strzela w lewym łokciu, również podczas robienia pompki itp
- Witam. Mój 4 letni syn od ok. 6 miesięcy raz w tygodniu wymiotuję. Wymioty występują w nocy. Ostatnio sie nasiliły i synek wymiotuję dwa razy w tygodniu. Torsje męczą go nawet pół nocy co 10-15 minut. Syn choruje na nawykowe zaparcia. Niepokoi mnie również to, że bardzo sie poci. Lekarz podejrzewa…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.