W kwietniu miałam uraz stopy(wykręciła mi się podczas tańca). Do lekarza poszłam 6.06, bo ból nasila

1 odpowiedzi
W kwietniu miałam uraz stopy(wykręciła mi się podczas tańca). Do lekarza poszłam 6.06, bo ból nasilal się stopniowo, ortopeda stwierdził, że to jakiś zespół przeciążeniowy i ze mam przestać uprawiać sport i będzie dobrze. Przestalam, jednak do teraz ból w stopie się utrzymuje, głównie boli kość srodstopia, mam płaskostopie, wiec jest ciągle obciazana. Pod wieczór mam zazwyczaj spuchnieta stopę. RTG ok. Fizjoterapeuta tez nie mógł mi pomoc, laser i ultradzwieki pomagają w bólu, ale problem się utrzymuje.
Najbardziej boli podczas chodzenia, gdy odrywam stopę od ziemi. U Fizjoterapeuty została zbadana pod różnymi kątami- boli tylko i wyłącznie kość podczas dotyku oraz przy wykrecaniu stopy do wewnątrz.
Czy jest to jakiś uraz kosci?
Stosuje maść znieczulajaca na codzien i odstawilam sport oprócz sporadycznego roweru. Mam 23 lata, waga raczej normalna.
Nie wiem gdzie mogę sie zwrócić ani na jakie badanie, a zależy mi na bardzo szybkim powrocie do zdrowia.
Dzień dobry,
kwietniowy uraz, który powoduje dolegliwości bólowe u młodej osoby wymaga pogłębienia diagnostyki. Proponuję wykonanie USG stopy w celu oceny aparatu mięśniowo-więzadłowego. Badanie nieinwazyjne a pozwoli ocenić stan struktur miękkich. Na tej podstawie będzie można ustalić prawidłowe postępowanie. Ewentualnie można rozważyć wykonanie rezonansu magnetycznego - ale badanie bardziej obciążające. Jeśli jest Pani ze Szczecina lub okolic zapraszam z wynikiem USG postaram się pomóc. Pozdrawiam.