W jaki sposób poradzić sobie ze stresem w pracy?

7 odpowiedzi
W pracy odczuwam silny stres, który przekłada się również na moje życie osobiste. W nocy nie mogę spać i czuję ucisk w klatce piersiowej. Jak sobie z tym poradzić?
Trudności ze snem oraz ucisk w klatce piersiowej mogą być wynikiem nagromadzonego napięcia oraz długotrwale doświadczanego silnego stresu. Ważne jest aby w tym czasie szczególnie o siebie zadbać. Zalecałabym kompleksowe podejście do problemu polegające na zidentyfikowaniu źródeł stresu w pracy, próbie zminimalizowania źródeł stresu w wyniku wypracowanych metod, poszukanie indywidualnych dla Klienta źródeł wsparcia oraz wypracowanie najefektywniejszej techniki antystresowej.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
Proponuję udać się na konsultację do specjalisty, ponieważ prosty sposób na pozbycie się stresu nie istnieje. Psychoterapeuta porozmawia z panem/panią o tym co składa się na ten stres i wspolnie podejmiecie decyzję, czy chce pan/pani poznać sposoby na radzenie sobie z nim.
Pozdrawiam
Nie napisałeś, co jest przyczyną tak silnego stresu. Myślę, że warto jest skupić się na przyczynie oraz wyeliminować tę przyczynę.

Pozdrawiam serdecznie.
Trzeba się nauczyć technik relaksacyjnych i popracować nad oddechem. Warto też zobaczyć, co jest takiego w pracy, że jest tak silnie stresująca.
Witam, w na moim profilu znajduje się link do artykułu na temat stresu (stres zabija po cichu)
w ktyórym znajdują się interesujące informacje na temat stresu.
Aby jednak poradzić sobie samemu ze stresem trzeba nauczyć się specjalistycznych technik destresujących obniżających poziom stresu np. treningu autogennego lub metody progresywnej relaksacji mięśni wg. Jacobsona. Naukę takich technik oferuję w moim gabinecie, on-line a także na specjalnych płytach terapeutycznych antystresowych. Czasami prowadzę kursy grupowe w tym temacie.Zapraszam i pozdrawiam
Dzień dobry. Najwłaściwiej byłoby udać się do specjalisty, psychologa lub lekarza psychiatry, celem diagnostyki. Podczas bezpośredniej konsultacji zebrany zostanie wywiad pozwalający na określenie przyczyn i wskazań do dalszych działań. Najczęściej jest to podjęcie terapii. Pozdrawiam.
Witam, objawy które Pan/Pani opisuje najpierw trzeba konsultowac kardiologicznie. Jesli lekarz wykluczy chorobę, nie postawi rozpoznania choroby somatycznej, przyczyny bólu będą na tle psychicznym a zatem psychosomatyczne. Ból psychiczny może mieć postać somatyczną to jest taką, która powstaje nie na skutek dysfunkcji organizmu, a na tle emocji, długotrwałego stresu, napięć psychicznych. Wówczas mogą towarzyszyć bezsenność i inne dolegliwości które rzutują na życie zawodowe jak i osobiste. Poradzić sobie mozna w toku psychoterapii, gdzie w relacji terapeutycznej odkrywane będą źródła stresu a także proponowane techniki redukcji silnych stresorów. Odpowiednia higiena zdrowia psychicznego zaproponowana indywidualnie wzmocni wypracowane dlugofalowe konstruktywne wzorce reakcji ciała na stres. Wszystko to w połączeniu poszukiwania emocji w ciele. W swojej praktyce proponuje także przegląd napięć w ciele, innych róznych emocji i stanów, relaksację ciała a przez to i myśli. Zapraszam do gabinetu. Iwona Rutkowska

Eksperci

Eliza Wolańczyk

Eliza Wolańczyk

Psychoterapeuta, Psycholog

Ostrów Wielkopolski

umów wizytę
Piotr Furman

Piotr Furman

Psychoterapeuta, Psycholog

Piaseczno

umów wizytę
Paulina Sopata

Paulina Sopata

Psycholog

Wrocław

umów wizytę
Katarzyna Dzwonek

Katarzyna Dzwonek

Psycholog, Psychoterapeuta

Chorzów

umów wizytę
Anna Staniszewska-Kunce

Anna Staniszewska-Kunce

Psychoterapeuta, Psycholog

Warszawa

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 34 pytań dotyczących usługi: stres
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.