W jaki sposób poradzić sobie ze stresem w pracy?

7 odpowiedzi
W pracy odczuwam silny stres, który przekłada się również na moje życie osobiste. W nocy nie mogę spać i czuję ucisk w klatce piersiowej. Jak sobie z tym poradzić?
Trudności ze snem oraz ucisk w klatce piersiowej mogą być wynikiem nagromadzonego napięcia oraz długotrwale doświadczanego silnego stresu. Ważne jest aby w tym czasie szczególnie o siebie zadbać. Zalecałabym kompleksowe podejście do problemu polegające na zidentyfikowaniu źródeł stresu w pracy, próbie zminimalizowania źródeł stresu w wyniku wypracowanych metod, poszukanie indywidualnych dla Klienta źródeł wsparcia oraz wypracowanie najefektywniejszej techniki antystresowej.

Witam,
Proponuję udać się na konsultację do specjalisty, ponieważ prosty sposób na pozbycie się stresu nie istnieje. Psychoterapeuta porozmawia z panem/panią o tym co składa się na ten stres i wspolnie podejmiecie decyzję, czy chce pan/pani poznać sposoby na radzenie sobie z nim.
Pozdrawiam
Nie napisałeś, co jest przyczyną tak silnego stresu. Myślę, że warto jest skupić się na przyczynie oraz wyeliminować tę przyczynę.

Pozdrawiam serdecznie.
Trzeba się nauczyć technik relaksacyjnych i popracować nad oddechem. Warto też zobaczyć, co jest takiego w pracy, że jest tak silnie stresująca.
Witam, w na moim profilu znajduje się link do artykułu na temat stresu (stres zabija po cichu)
w ktyórym znajdują się interesujące informacje na temat stresu.
Aby jednak poradzić sobie samemu ze stresem trzeba nauczyć się specjalistycznych technik destresujących obniżających poziom stresu np. treningu autogennego lub metody progresywnej relaksacji mięśni wg. Jacobsona. Naukę takich technik oferuję w moim gabinecie, on-line a także na specjalnych płytach terapeutycznych antystresowych. Czasami prowadzę kursy grupowe w tym temacie.Zapraszam i pozdrawiam
Dzień dobry. Najwłaściwiej byłoby udać się do specjalisty, psychologa lub lekarza psychiatry, celem diagnostyki. Podczas bezpośredniej konsultacji zebrany zostanie wywiad pozwalający na określenie przyczyn i wskazań do dalszych działań. Najczęściej jest to podjęcie terapii. Pozdrawiam.
Witam, objawy które Pan/Pani opisuje najpierw trzeba konsultowac kardiologicznie. Jesli lekarz wykluczy chorobę, nie postawi rozpoznania choroby somatycznej, przyczyny bólu będą na tle psychicznym a zatem psychosomatyczne. Ból psychiczny może mieć postać somatyczną to jest taką, która powstaje nie na skutek dysfunkcji organizmu, a na tle emocji, długotrwałego stresu, napięć psychicznych. Wówczas mogą towarzyszyć bezsenność i inne dolegliwości które rzutują na życie zawodowe jak i osobiste. Poradzić sobie mozna w toku psychoterapii, gdzie w relacji terapeutycznej odkrywane będą źródła stresu a także proponowane techniki redukcji silnych stresorów. Odpowiednia higiena zdrowia psychicznego zaproponowana indywidualnie wzmocni wypracowane dlugofalowe konstruktywne wzorce reakcji ciała na stres. Wszystko to w połączeniu poszukiwania emocji w ciele. W swojej praktyce proponuje także przegląd napięć w ciele, innych róznych emocji i stanów, relaksację ciała a przez to i myśli. Zapraszam do gabinetu. Iwona Rutkowska