W jaki sposób można pomóc komuś kto zażywa narkotyki, a w żadnym wypadku nie chce się leczyć? Złożen

2 odpowiedzi
W jaki sposób można pomóc komuś kto zażywa narkotyki, a w żadnym wypadku nie chce się leczyć? Złożenie wniosku do sądu o przymusowe leczenie nic nie dało, do psychiatry nie chce pójść, a jest z nim coraz gorzej. Do tego ma inne problemy zdrowotne, które z powodu braku świadomego myślenia ignoruje i lekceważy. Jest coraz gorzej, staje się agresywny, a za chwilę pokorny, robi rzeczy całkowicie odbiegające od normalnych zachowań. Wykańcza siebie i bliskich. chemy mu pomóc, ale jesteśmy bezradni...
Czy jest możliwość w Państwa miejscu zamieszkania umówienia wizyty domowej?
Może to jest jakiś pomysł.

Strasznie mi przykro, że przechodzą Państwo przez koszmar jakim jest zażywanie narkotyków przez osobę bliską :(
Faktycznie zdarza się czasami, że osoby zmuszone w jakiś sposób do leczenia po jakimś czasie znajdują własną motywację, by zmieniać swoje życie. Niestety dużo częstszy jest przypadek odwrotny, że zmuszanie kogoś do leczenia nie przynosi skutków.
Niezwykle ważnym w tej sytuacji jest zadbanie o siebie, o swoje życie (bo często o nim zapominamy w tych okolicznościach), a także nauczenie się postępowania w stosunku do osoby uzależnionej. W dodatku nasze dzieci, ale także ludzie dorośli uczą się przez naśladowanie.
Dlatego najlepszym sposobem namówienie kogoś do pójścia na terapię jest chodzenie na nią samemu i pokazanie w ten sposób, że terapia działa, że czujemy się dzięki niej lepiej, że nasze życie zmienia się na lepsze. Nie twierdzę, że to niezawodna metoda, bo takich nie ma, ale na pewno warto spróbować.
Życzę Państwu siły, cierpliwości, mam nadzieję, że sytuacja się zmieni, że osoba ważna dla Was wyzdrowieje i zmieni swoje życie.