W 39 tygodniu ciąży (38+3) moje dziecko zmarło pod sercem. Miałam niedoczynność tarczycy hormon od p

1 odpowiedzi
W 39 tygodniu ciąży (38+3) moje dziecko zmarło pod sercem. Miałam niedoczynność tarczycy hormon od początku do końca to 50mg. Badania tylko TSH wynik 2.26 innych badań pod kątem tarczycy nie miałam tylko raz w 7 tygodniu ciąży potem bez kontroli z opowiadań koleżanek które były w ciąży wywnioskowałam że powinnam mieć kontrolowane TSH .
Czy jest to możliwe że przez tarczycę straciłam dziecko?
Czy powinnam jakieś badania w tym kierunku robić?
Czy z sekcji i badań łożyska może wyjść ze to niedoczynność zabrała malutka jeśli to przez to?
dzień dobry z przykrością przeczytałam pani wpis - oczywiście poziom TSH I FT4 u pacjentki z niedoczynnością tarczycy powinno sie oznaczać co 6-8 tygodni podczas ciąży - jednakże zgodnie z moim doświadczeniem - ponad 20 letnim - nigdy ta choroba nie spowodowała śmierci płodu tuż przed terminem - to poprostu niemożliwe = musiało byc coś jeszcze - zapętlenie pępowiną lub ostra niewydolność łożyska