W 2018 roku moj poród skończył sie cesarskim cięciem 10 dni po terminie, oczywiście wcześniej była p

1 odpowiedzi
W 2018 roku moj poród skończył sie cesarskim cięciem 10 dni po terminie, oczywiście wcześniej była próba siłami natury, 3 dni indukcji, balonik, okstytocyna przez 3 dni, przebicie wód ktore dały nieziemski ból i skurcze ale brak rozwarcia i w końcu po tylu dniach męczarni zaproponowali mi cc. Jestem znowu w ciąży, której rozwiązanie jest na koniec lipca i jak pomyślę o porodzie siłami natury to mnie skręca i bierze do wymiotów, jak pomyślę, że znowu może sie znowu skończyć indukcją, jeszcze w obecnej sytuacji gdzie mojego męża przy mnie nie może byc a mogę spędzić sama tyle czasu w stresie przed porodem w szpitalu, nie wiem co mam zrobić, rozmawiałam o tym z lekarzem ale mówi, że on nie ma wskazań aby dać mi skierowanie do cc jedynie lekarz psychiatra, ale znowu każda wizyta u takiego lekarza też wiąże sie z ogromnym stresem, wszystkim się przejmuje, dodatkowo mam okropną bliznę po cc, mam tendencje bliznowców, boje się że jak mnie natną albo popekam to tam też bedzie taka brzydka blizna a och i tam mam nadmiar na swoim ciele. Odechciewa się żyć..
Zalecam wsparcie psychologiczne-pomoże to Pani w przetrwaniu tego stresującego czasu.
Jesli chodzi o sam poród to powinna Pani zgłosić sie do psychiatry(obecnie jest mozliwosc wizyt online-dla wielu pacjentów mniej stresująca forma)Jesli lekarz stwierdzi u Pani objawy Tokofobii-lek przed porodem, to jest to wskazanie do cięcia cesarskiego.Zdrowia życzę Pani i dzieciątka!