Utrata równowagi podczas uprawiania sportu.

2 odpowiedzi
Od 3 lat regularnie trenuje i biegam. Podczas jednego z ostatnich treningów zacząłem tracic równowagę i musiałem zrezygnować z dalszego treningu. Stan taki tzn. zawrotów głowy i uczucie otępienie towarzyszyło mi 2 tyg. myślałem, że może grypa, ale gorączki nie miałem. Przestałem biegać i zawroty ustały. Pozostały bole w karku, oczodołów, uczucie napięcia na twarzy, a gdy wróciłem do intensywnych treningów lekkie zawroty znów się pojawiają i stan ogólnie się pogarsza. Zrobiłem RTG kręgosłupa. Proszę o poradę co robić dalej? Oto opis: Zniesienie lordozy szyjnej z zaznaczającym się paralogicznym lukiem kifozy, ze szczytem na poziomie C5-C6. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej C5-C6, na krawędzi trzonów drobne naddatki osteolitów. Dodam, że z tym wynikiem byłem u neurologa i po tej wizycie „ręce mi opadły”. Stwierdzenie lekarza, że napięcia na twarzy wzięły się ze stresu tym, że coś mi dolega! Zawroty ustąpiły, więc nie widać żadnych neurologicznych zmian.
Niestety problemy ze zniesieniem lordozy szyjnej są powszechne. Zagadnienie to jest bardzo złożony i zależy m.in od wieku, rodzaju wykonywanej pracy itp, co pozwala wnioskować o stopniu utrwalenia zmian. Wymieniane przez Pana objawy (m.in zawroty głowy) są tylko pośrednio związane z kręgosłupem szyjnym, a raczej mogą wskazywać na tło krążenia krwi w układzie nerwowym. Diagnostyka jest dość rozległa i polega raczej na wykluczaniu pewnych zaburzeń (np miażdżyca naczyń, przepływy w naczyniach szyjnych, wzrost ciśnienia krwi podczas biegania itp). W/w diagnostyka to raczej domena Neurologów niż Neurochirurgów. Co robić..... Na chwilę obecną albo pojęcie diagnostyki albo pobiegać i sprawdzić czy objawy powrócą.
W/w porada jest tylko wstępna a dalsze kroki powinny być podejmowane po bezpośrednim Pana kontakcie z Lekarzem, który Pana zbada.
Pozrawiam

chciałbym wiedzieć ile ma Pan lat