Usunięcie operacyjne osfeofitu?

2 odpowiedzi
Czy potwierdzenie istnienia i potrzeby usunięcia osteofitu powodującego deformacje paznokcia u palucha stopy prawej jest zabiegiem refundowany, przez NFZ? czy taki zabieg wykonują jacyś chirurdzy plastyczni w Szczecinie?
Dzień dobry,
proponuje udać się do Kliniki Chirurgii Plastycznej w Policach prowadzonej przez p. Profesora Piotra Prowansa.
z poważaniem,
lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS

Zasady refundacji operacji plastycznych i zabiegów medycyny estetycznej określono szczegółowo w Obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (Dz. U. z dnia 23 maja 2016 poz. 694) oraz w Obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 25 stycznia 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (Dz. U. z dnia 16 marca 2016 poz. 357)

Wykazane akty prawne jednoznacznie wskazują, iż "zabiegi chirurgii plastycznej lub zabiegi kosmetyczne są świadczeniami gwarantowanymi wyłącznie, jeżeli są udzielane w przypadkach będących następstwem wady wrodzonej, urazu, choroby lub następstwem ich leczenia"

Wydaje się zatem, że opisana dolegliwość mieści się w powyższych kryteriach i jest możliwość przeprowadzenia zabiegu ze środków publicznych. Proszę się zgłosić na konsultację do Pana Doktora Andrzeja Krajewskiego w Gryficach poprzez portal ZnanyLekarz. Pan Doktor z pewnością wyjaśni wszystkie wątpliwości.