usunięcie gradówki

3 odpowiedzi
Witam.
Dwa tygodnie temu miałem prywatny zabieg usunięcia gradówki z dolnej powieki prawego oka. Wszystko wydawałoby się przebiegło bez komplikacji. Opuchlizny już nie mam, a zaczerwienienie (krwiak) powieki już także niemal w 100 % zanikł. Po tygodniu od zabiegu w miejscu najbliższym zaczerwieniło mi się bardzo oko, ale i to już niemal w całości ustąpiło. Mój niepokój budzi to, że powieka, choć nie jest to wielka różnica, to jednak nie wróciła do swojego pierwotnego kształtu. Powieka na której była gradówka pozostała troszkę za bardzo "nasunięta" na oko. Innymi słowy szpara powieki troszkę się zwęziła. Myślałem, że to przez opuchliznę, ale ta już ustąpiła, a powieka tak została. Czy to normalne? Czy coś mogę z tym zrobić, czy mam to zaakceptować?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
To zalezy jak duza byla zmiana i jak dlugo trwala bez leczenia chirurgicznego.
Jesli dlugo, do przez jakis cza pozosranie wiotkosc tkanek skornych powieki ponad zmiana.

Objaw prawdopodobnie związany jest z długotrwałym powiększeniem/ naciągnięciem tkanek w czasie obecności gradówki - proponuję spokojnie poczekać na powrót do stanu pierwotnego.
Witam okres rekonwalescencji jest trochę krótki więc trudno ocenić . Radziłabym zgłosić się do tej jednostki gdzie był zabieg i wyjaśnić sprawę . Generalnie nie powinna zostać nierówna szpara powiekowa. Pozdrawiam