Ustalanie daty poczęcia i ojcostwa Wiem że pewnie spotykać się z takimi pytaniami na co dzień,

2 odpowiedzi
Ustalanie daty poczęcia i ojcostwa

Wiem że pewnie spotykać się z takimi pytaniami na co dzień, ale jest to dla mnie bardzo ważne.
7-8 września spotkałam się z moim byłym chłopakiem doszło do zbliżenia (nie był to pełny stosunek ) ale zawsze ryzyko jest, 17 września dosłałam plamienie z regóły moje miesiączki były nieregularne cykle po 24-25 dni.
Plamienia trwały 4-5 dni. W październiku czekałam na miesiączkę, ale nie nadeszła w tym czasie współżyłam z moim obecnym partnerem. Pod koniec miesiąca zrobiłam test i wyszło że jestem w ciąży. 3 listopada poszłam do ginekologa który określił że jestem w 6 tygodniu ciąży, natomiast 21 listopada udałam się do Pani ginekolog która mnie prowadzi i wyszło że jest 10 tydzień ciąży. 19 grudnia była to 14 tydzień, 16 stycznia był to 18 tydzień, a 21 lutego 23 tydzień.
Moje pytanie dotyczy prawdopodobnego terminu zapłodnienia oraz tego czy to mój były chłopak może być ojcem dziecka.
Przyjmując datę ostatniej miesiączki na 17.09, wydaje się, że wiek ciążowy będzie zgodny z terminem poczęcia wskazującym na obecnego partnera. I to potwierdzają kolejne pomiary wieku ciążowego. Niemniej, żeby mieć pewnie w tej sytuacji, można rozważyć badanie w kierunku potwierdzenia ojcostwa po narodzinach dziecka.
Pozdrawiam

nie sądzę aby Pani rozdmuchiwała sprawę i oficjalnie ustalała ojcostwo. opis wskazuje, że do zapłodnienia doszło po 17 września