Uciążliwy ból stopy w okolicach kostki

6 odpowiedzi
Od kilku tygodni mam problem z uciążliwym bólem stopy w okolicach kostki po zewnętrznej stronie. Ból następuję gdy biegam czy nawet chodzę. Byłem u ortopedy, jednak po zrobieniu prześwietlenia, stwierdził on, że kości są nienaruszone i generalnie on sam nie wie co mi dolega… Nie było żadnego urazu, skręcenia czy złego postawienia stopy. Ból pojawił się nagle.
Witam. Ból nie musi być pochodzenia kostnego. Dużo cześciej ból w tych okolicach jest wynikiem przeciążenia torebki stawowej mięśni czy wpływu biomechaniki całej kończyny. Musiałbym przeprowadzić badanie tej okolicy i sąsiednich zeby postawić diagnozę i rozpocząć leczenie. Zapraszam. Pozdrawiam.

Witam
Jeśli układ szkieletowy jest w porządku, to doszło do stanu przeciążeniowego tej okolicy. Jeśli pojawiło się nagle to może świadczyć o czynnościowym uszkodzeniu w wyniku nadmiernego napięcia statycznego lub dynamicznego. Należy się przebadać funkcjonalnie i sprawdzić dlaczego powstaje ból tej okolicy, następnie wprowadzić odpowiednia terapię tkanek miękkich.
Pozdrawiam
Arkadiusz
Ból w okolicy kostki bocznej może mieć różne podłoże. W wielu przypadkach przyczyną mogą być zaburzenia tkanek miękkich, które nie będą widoczne w badaniu RTG.
Problem może dotyczyć tylko okolicy stopy i stawu skokowego (np. zaburzenie ustawienia kości piętowej, przebyte wcześniej urazy) jak również może wynikać z innych problemów zlokalizowanych w wyższych piętrach ciała (m.in. stawy kolanowe, biodrowe, miednica).
Diagnozę można postawić dopiero po dokładnym badaniu, którą potwierdzi skuteczność wprowadzonej terapii.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Nic nie znalazł gdyż, ból zawsze jest generowany przez tkankę miękką. Czyli w tym przypadku musimy sprawdzić całą grupę mięśniową. Od części bocznej stopy aż do szczytu biodra ew. aż do docinka lędzwiowego ręcznie, w celu poszukania różnic/zmian/ artefaktów które powodują pana objaw bólowy. Ważne też jest czy wcześniej nie występowały jakiekolwiek objawy bólowe w innej części ciała, jako możliwe źródło poprzedzające obecną sytuacje. Mogę tylko, pana zaprosić na wizytę inaczej to tylko wskazówki. Pozdrawiam!
Witam.
Bole kostek u stop sa czesto przyczyna przeciazen narzadu ruchu. Najprawdopodobniej jest Pan osoba aktywna, biegajaca. Byc moze w trakcie biegu niewlasciwie uklada Pan stope co powoduje bol w odpowiedzi na przeciazenia tkanek miekkich. Zapraszam do Centrum- Kore w Swarzedzu na konsultacje.Zbadamy Pana dokladnie, sprawdzimy postawe i wykonamy kilka testow funkcjonalnych by znalezc odpowiedz jak najskuteczniej pozbyc sie u Pana bolu.
Zapraszam
Witam. Jeśli ortopeda nie stwierdził żadnego urazu, to ciekawa jestem jakie dystanse Pan biega i po jakim podłożu oraz czy robi Pan rozgrzewkę przed bieganiem (streching). Najprawdopodobniej musiał Pan nadwyrężyć nogę podczas aktywności fizycznej. Więcej mogłabym powiedzieć po dokładnym wywiadzie i badaniu, w celu dobrania zabiegów i terapii. Pozdrawiam Agnieszka Musiała