TSH (ICD-9: L69) 3,580 µIU/mL 0,550 — 4,780 a1 FT3 (wolna trijodotyronina) (ICD-9: O55) 3,8 pg

1 odpowiedzi
TSH (ICD-9: L69) 3,580 µIU/mL 0,550 — 4,780 a1
FT3 (wolna trijodotyronina)
(ICD-9: O55)
3,8 pg/mL 2,0 — 4,4 a1
FT4 (wolna tyroksyna) (ICD-9:
O69)
1,05 ng/dL 0,93 — 1,70 co oznaczają te wyniki?
Szanowna Pani/Szanowny Panie,
Wyniki bez badania przedmiotowego i podmiotowego niewiele znaczą i to nie tylko w endokrynologii, ale w całej medycynie.
Najpierw należy ustalić czy ma Pani/Pan dolegliwości, następnie czy decyzja o wykonaniu badan była w związku z dolegliwości czy zupełnie związana z czymś innym np. Wywiad rodzinny chorób tarczycy, choroba koleżanki, badania przy okazji innych badan etc.
Nie ma Pani na pewno nadczynności tarczycy ani ciężkiej niedoczynności, nic więcej w oparciu o te wartości liczbowe nie jestem w stanie wskazać.
Z wyrazami szacunku,
N.Zawada