Trzy miesiace temu zlamalam szyjke kosci udowej, zlamanie zlozono operacyjnie trzema srubami.Szesc t

7 odpowiedzi
Trzy miesiace temu zlamalam szyjke kosci udowej, zlamanie zlozono operacyjnie trzema srubami.Szesc tygodni lezenia i zakazu obciazania nogi.Dostalam skierowanie na rehabilitacje szpitalna ale zaden osrodek mnie nie przyjal bo nie jestem samodzielna samowystarczalna i lekarz rehabilitant wypisal skierowanie na rehabilitacje domowa ktora bede miala w styczniu.Czy taka rehabilitacja ma sens po takim dlugim czasie od zlamania.Ortopeda kazal pionizowac sie i siadac na wozek.
Rehabilitacja jest konieczna . W NFZ może Pani dostać informacje jakie placówki prowadzą rehabilitacje domowa i wtedy poszukać takiej , która ma najkrótsze terminy . Wiele ćwiczeń jest Pani sama w stanie wykonać po udzielonym instruktażu przez fizjoterapeutę .
Dużo zdrowia życzę

Rehabilitacja w takich przypadkach jest konieczna. Im szybciej tym lepiej...
Jest to jedyny sposób,by odzyskac możliwie największą sprawność. Forma usprawniania będzie zależeć od Pani aktualnych możliwości. Pionizacja zwykle powinna być celem w terapii. Nie znamy szczegółow co do Pani stanu ale wydaje się, że takie próby powinny być przeprowadzone wcześniej przy pomocy sprzętu ortopedycznego z zachowaniem zasad odciążania operowanej kończyny. Nie mniej, warto przystąpić do rehabilitacji najszybciej jak to możliwe. Powodzenia.
Jest to niezbędne, by powróciła Pani do sprawności. Proszę jak najszybciej skontaktować się z wykwalifikowanym fizjoterapeuta, aby zaczął Panią rehabilitowac w domu. Pozdrawiam
Tak jak najbardziej taka rehabilitacja ma sens. Proponuje spytać i terminy w różnych ośrodkach.
Tak rehabilitacja ma sens nawet po Tak długim czasie unieruchomienia Proszę jak najszybciej podjąć rehabilitację gdyż będzie coraz trudniej Pani wrócić do sprawności i wykonywania prostych czynności ruchowych
Rehabilitacja w takim przypadku jest konieczna. Pozdrawiam