Trzy dni temu syn dostał uczulenia skórnego na całym ciele podczas rozgrzewki na treningu (aktualnie

1 odpowiedzi
Trzy dni temu syn dostał uczulenia skórnego na całym ciele podczas rozgrzewki na treningu (aktualnie syn trenuje lekkoatletykę 3 lub 4 razy w tygodniu).Towarzyszyło również temu ból brzucha. Po około 2 godzinach objawy ustały i podaniu w między czasie Clemastyny. Kolejnego dnia chcieliśmy sprawdzić czy sytuacja się powtórzy i po przebiegnieciu dwóch kilometrów syn również miał wysyp na całym ciele lecz bez bólów brzucha. Sytuacja podobna Clemastyna i po dwóch godzinach brak zmian skórnych, wieczorem Allegra. Wczoraj wzięliśmy syna na halę aby zobaczyć czy sytuacja będzie miała miejsce w ciepłym otoczeniu i również objawy się uwifocznily lecz w mniejszym stopniu ponieważ szybko przestaliśmy wysiłek.
Około tydzień temu syn przechodził grype jelitową i podawalismy między innymi Ibuprofen. Na marginesie powiem że syn ma nietolerację fruktozy i miewał kłopoty z jelitami.
Objawy wskazują na pokrzywkę wysyłkową.
Pytanie czy dolegliwość może przejść z dnia na dzień tak samo jak pojawiła się ? Czy może to być powiklanie powirusowe? Jak długo należy przyjmować leki antyhistaminowe? Czy można trenować mając taką dolegliwość?
Jest to tzw, pokrzywka cholinergiczna, wywolana wysiłkiem fizycznym, ciepłem, spoceniem.
Syn może przyjmować leki typu Clatra przed wysilkiem lub na stałe w dawce od 1 do 4 tab/dobę w zależności od nasilenia objawów.
Pokrzywkę mogła sprowokować infekcja wirusowa. Zazwyczaj pokrzywki mijają samoistnie po jakimś czasie.