Trenuje od 7 lat siatkówke, rok temu przeszłam operacje obrąbka stawowego barku, odklejony mięsień z

8 odpowiedzi
Trenuje od 7 lat siatkówke, rok temu przeszłam operacje obrąbka stawowego barku, odklejony mięsień został przyczepiony dwoma kotwicami. Po 6 miesiącach od zabiegu lekarz powiedział, że mogę zacząć normalnie trenować. Po miesiącu znów spotkałam się zanim na wizycie, ponieważ czułam straszny dyskomfort oraz ból w barku. On powiedział, mi że chyba coś się źle zrosło ale mam się tym nie przejmować, No to nadal trenowałam nadal grałam. I teraz bark zaczyna bolec, i ograniczać swoje ruch, dokładnie tak samo jak bylo przed zabiegiem. Od dwóch miesięcy mam spotkanie z fijoterapeuta, narazie nic nie pomaga, a wręcz przeciwnie, ból narasta. Moja fizjoterpeutka mówi, żeby do przypadku zrobić rezonans tego barku. A ja nadal nie wiem co mam robic. CZy ktoś mógłby mi doradzić ??
Witam
Myślę że Pani fizjoterapeuta dobrze doradza trzeba zrobić rezonans barku. Na tej podstawie będzie można podjąć dalsze kroki związane z leczeniem. Bark to skomplikowana struktura i jeśli badanie rezonansem wykluczy poważniejsze uszkodzenia ( konieczność ponownego zabiegu), to warto może skonsultować swój przypadek u innego terapeuty/ fizjoterapeuty. Czasami inna osoba może mieć lepszy pomysł i większe doświadczenie.Pozdrawiam

Rezonans to dobry pomysł, ja jeszcze wnikliwiej przeanalizowalbym mechanizm w jakim doszło do uszkodzenia i czy inne struktury nie wpływają negatywnie na bark, np przeciwne kolano i czy nie miała Pani innych kontuzji, które mogą stanowić potencjalną przyczynę w trudnościach terapeutycznych barku bedącego ofiarą czegoś innego. Bark to okolica gdzie zbiegają sie wektory napięć z kończyn górnych, dolnych i tułowia, dlatego często trzeba szerzej spojrzeć na takie problemy i pracować bardziej globalnie z ciałem. Pozdrawiam
Dzień dobry! Badanie obrazowe jest w tym przypadku dobrym pomysłem. Mam jednak wątpliwość: na podstawie jakich parametrów pozwolono Pani wrócić do normalnej aktywności? Jak wyglądała rehabilitacja pozabiegowa? Sam zabieg i czas nie wystarczy. Przywrócenie odpowiedniej funkcji takiej uszkodzonej struktury wymaga dużo pracy. Sugeruję dalszą diagnostykę i konsultację z ortopedą/fizjoterapeutą.
Tak, trzeba wykonac rezonans. Obecne problemy mogą wynikac z kilku powodów, np.: nie do końca udana operacja, zaniedbanie rehabilitacji po zabiegu, brak stopniowego powrotu do sportu. Pozdrawiam!
Dzień dobry, z tego co Pani pisze, to zabieg przyniósł ulgę i rozwiązał Pani problem, może zabrakło profesjonalnej rehabilitacji. Sportowiec profesjonalista czy amator po takim zabiegu powinien przejść etap usprawniania, aby w pełni sił i mocy mógł wrócić do codziennego trenowania. Polecam znaleźć odpowiedniego specjalistę - fizjoterapeutę, który spojrzy na Pani ciało holistycznie, może być tak, że Pani kontuzja zaznaczyła się trwale we wzorcach ruchowych, nawykach i to jest największy problem. Pozdrawiam i życzę powodzenia, głowa do góry:)
wazne jest aby prowadzic terapię zgodnie z gojeniem się tkanek po operacji.bardzo dobrym rozwiazaniem jest trening centrowania głowy kosci ramiennej pod kontrolą usg tzw sonofeedback daje to mozliwosc precyzyjnego treningu niestabilnosci która czesto jest po operacji obrąbka cwiczenia musza byc precyzyjne a to daje aparat usg nie powinno się wzmacniac miesni piersiowych które mocno obciazają bliznę pooperacyjną
Witam. Prawdopodobnie mocowanie obrąbka zepsuło się i niestety podejrzewanym teraz efekt taki jak przed operacją. By to wykluczyć i dowiedzieć co się dzieje sugeruje rezonans wykonać. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Dzień Dobry. Proszę udać się na konsultację do ortopedy w celu wykonania badania obrazowego.